Partnerzy serwisu:

UTK: Ostatni dzwonek dla maszynistów

inf. pras. 27.09.2018 6,9k

UTK: Ostatni dzwonek dla maszynistów
Fot. Deutsche Fotothek
29 października 2018 r. zakończy się okres przejściowy, w którym maszyniści w sposób uproszczony mogą wymienić prawo kierowania na licencję maszynisty. Aby otrzymać licencję maszynisty w terminie, należy złożyć wniosek do UTK do końca września – przypomina urząd.
Kończy się okres przejściowy i po tym czasie do uzyskania licencji maszynisty wymagana będzie pełna procedura – taka sama, jak w przypadku kandydata na maszynistę. Do tej pory wydano ponad 17 tys. licencji maszynisty. Każdy zainteresowany może jeszcze otrzymać licencję, ale nie pozostało zbyt wiele czasu na złożenie wniosku. Żeby kierować pojazdem kolejowym po 29 października 2018 r., maszynista powinien posiadać licencję i świadectwo maszynisty. Licencję wydaje Prezes UTK, a świadectwo maszynista uzyskuje u pracodawcy.

Zachęcamy do składania wniosków za pomocą Systemu Obsługi Licencji Maszynistów (SOLM), wyróżnionego nagrodą Skrzydła IT w Administracji. Zastosowane w nim rozwiązania, takie jak kreator i sprawdzanie poprawności danych zmniejszają liczbę błędnie składanych wniosków. SOLM ułatwia także komunikację pracowników UTK z wnioskodawcami i instytucjami działającymi w imieniu wnioskodawcy. Wniosek można złożyć przez internet, podpisać go profilem zaufanym i opłacić przelewem. Można również wypełnić go w kreatorze, wydrukować i podpisany przesłać do urzędu – pisze UTK.

Wszelkie informacje dotyczące procesu wydawania licencji dla maszynisty dostępne są na stronie UTK w dziale maszyniści. Dodatkowe informacje na temat prowadzonych postępowań można uzyskać pod nr. tel. 22 749 14 70. Infolinia dla wnioskodawców i podmiotów działających w ich imieniu jest dostępna w dni robocze w godz. 14:30–16:15.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony