Partnerzy serwisu:

UTK odrzucił projekt stawek SKM Trójmiasto

Jakub Madrjas 03.08.2022 1,3k

UTK odrzucił projekt stawek SKM Trójmiasto
Fot. Mateusz Kisiel, sm42.pl
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego odmówił PKP SKM PKP Trójmiasto zatwierdzenia projektu cennika stawek na nowy rozkład jazdy.
Jak czytamy w komunikacie UTK, odmowa zatwierdzenia projektu cennika w zakresie sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej na rozkład jazdy pociągów 2022/2023 oznacza, że zarządca w ciągu 30 dni może przedstawić nowy projekt cennika lub zdecydować, że w rozkładzie jazdy pociągów 2022/2023 będzie stosował dotychczasowy cennik obowiązujący od 2021 r.

– Wnikliwie analizujemy decyzję Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Od wyników tej analizy będzie zależało, czy spółka PKP SKM w Trójmieście złoży kolejny, skorygowany projekt cennika – poinformował "Rynek Kolejowy" Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście.

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście zarządza linią kolejową nr 250 Gdańsk Główny – Rumia, na której prowadzony jest wyłącznie ruch pasażerski. Zarządca, ustalając bazę kosztów służących kalkulacji stawek jednostkowych opłaty podstawowej, naruszył przepisy ustawy o transporcie kolejowym i rozporządzenia 2015/909 poprzez ujęcie kosztów, dla których nie zostało dostatecznie wykazane, że są ponoszone bezpośrednio w wyniku przejazdu pociągu – podkreśla UTK, dodając, że zgodnie z art. 33 ust. 15 ustawy o transporcie kolejowym, Prezes UTK zatwierdza projekt cennika zarządcy w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej albo odmawia jego zatwierdzenia w przypadku stwierdzenia jego niezgodności z obowiązującymi przepisami.

W tym roku Prezes UTK już dwukrotnie odmówił zatwierdzenia projektu cennika przedstawionego przez największego krajowego zarządcę infrastruktury, PKP PLK. Obie wersje projektu były stanowczo krytykowane przez branżę.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony