Partnerzy serwisu:

UTK odebrał certyfikat jednej ze spółek przewozowych

Martyn Janduła 17.11.2016 725

UTK odebrał certyfikat jednej ze spółek przewozowych
Lokomotywa spalinowa będąca w posiadaniu spółki KarpielFot. Karpiel
Urząd Transportu Kolejowego poinformował o odebraniu certyfikatu bezpieczeństwa spółce Karpiel. Oznacza to, że firma nie będzie mogła prowadzić przewozów kolejowych.
Jak podaje Urząd Transportu Kolejowego, kontrola spółki Karpiel wykazała nieprawidłowości w jej działaniu. W skutek kontroli i przeprowadzonego postępowania, prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzję o cofnięciu w całości certyfikatu bezpieczeństwa dla przewoźnika kolejowego Karpiel.

Kontrolerzy UTK wykryli błędy we wdrożeniu i stosowaniu systemu zarządzania bezpieczeństwem. Oznacza to, że przedsiębiorstwo nie spełniało już warunków wydania certyfikatu bezpieczeństwa.

Decyzja nie jest ostateczna. – Bezpieczeństwo ruchu kolejowego to dla nas priorytet. A certyfikowani przewoźnicy kolejowi są zobowiązani do prowadzenia działalności zgodnie z przyjętymi procedurami w systemach zarządzania bezpieczeństwem. Powinni również stosować rozwiązania przyjęte w ramach wspólnych metod bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka oraz monitorowania – przypomina Piotr Szczepaniak, dyrektor Departamentu Nadzoru. – Przewoźnicy powinni również wykorzystywać wewnętrznie narzędzia nadzoru nad spełnianiem w sposób ciągły warunków wydania certyfikatu – dodaje.

Z danych UTK wynika, że licencjonowanych przewoźników towarowych w Polsce jest aż 65. Firma przewozowa Karpiel działa na rynku od 1992 roku. Wiodącą działalnością spółki jest międzynarodowy transport towarów w kontenerach. Terminal firmy zlokalizowany jest w Brzesku – między Krakowem a Tarnowem w woj. małopolskim. W rozumieniu międzynarodowym, jak podaje firma, zakład zlokalizowany jest w środku między portami Rotterdam – Bremerhaven – Hamburg – Gdynia a Odessą – Koprem. Firma posiada własną bocznicę kolejową.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony