Partnerzy serwisu:

UTK: Nie będzie dużych podwyżek stawek dostępu

lk, Rynek Kolejowy 23.03.2016 82

UTK: Nie będzie dużych podwyżek stawek dostępu
fot. PLK
Urząd Transportu Kolejowego analizuje propozycje stawek za dostęp do infrastruktury kolejowej w rozkładzie jazdy 2016/2017. Opłaty nie wzrosną znacząco, a w niektórych przypadkach spadną.
– Po wstępnej analizie wniosków zarządców na rozkład jazdy pociągów 2016/2017 można stwierdzić, że przedłożone do zatwierdzenia stawki jednostkowe opłaty podstawowej utrzymują się na podobnym poziomie jak na rozkład jazdy pociągów 2015/2016, a w niektórych przypadkach są mniejsze – stwierdza komunikat UTK.

PLK proponuje niewielkie obniżki stawek dla pociągów pasażerskich. Dla pociągów towarowych stawki mają nieznacznie wzrosnąć.

Zarządcy przedkładają, w terminie 9 miesięcy przed dniem wejścia w życie rocznego rozkładu jazdy, do zatwierdzenia prezesowi UTK projekty stawek jednostkowej opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury i za dostęp do urządzeń związanych z obsługą pociągów oraz opłat dodatkowych wraz z kalkulacją ich wysokości. Projekty stawek opłat za dostęp do infrastruktury, opłat dodatkowych oraz mapy linii kolejowych muszą być publikowane na stronach internetowych zarządców infrastruktury.

Obecnie w Polsce jest 12 zarządców infrastruktury kolejowej. Oprócz PLK większe odcinki linii posiadają m.in. Pomorska Kolej Metropolitalna i PKP SKM.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony