Partnerzy serwisu:

UTK na Trako 2019

inf. pras. 24.07.2019 1,2k

UTK na Trako 2019
Fot. Amber Expo
Umowa z Agencją Kolejową Unii Europejskiej odnośnie IV pakietu kolejowego, duże szkolenie Akademii UTK z nowych zasad dopuszczeń pojazdów, debata o bezpieczeństwie na kolei – to niektóre z wydarzeń, które organizuje Urząd Transportu Kolejowego na targach Trako 2019. 13 edycja międzynarodowych targów kolejowych Trako 2019 odbędzie się w dniach 24-27 września 2019 r. w Gdańsku.
24 września

Pierwszego dnia Targów nastąpi uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego jako krajową władzą bezpieczeństwa a Agencją Kolejową Unii Europejskiej. Dokument będzie dotyczył podziału zadań w ramach IV pakietu kolejowego. – IV pakiet kolejowy zacznie w Polsce obowiązywać w połowie przyszłego roku. Wszyscy musimy się do tego odpowiednio przygotować – zarówno administracja rządowa jak i przedsiębiorcy. Porozumienie z Agencją Kolejową Unii Europejskiej będzie istotnym elementem wpływającym na sposób dopuszczenia pojazdów kolejowych oraz wydawania jednolitych certyfikatów bezpieczeństwa – zapowiada Ignacy Góra, Prezes UTK. Wszystkich chętnych do udziału wydarzeniu zapraszamy do hallu na pierwszym piętrze centrum konferencyjnego o godzinie 13:00

25 września
To dzień poświęcony bezpieczeństwu kolei, o którym chcemy rozmawiać z przedstawicielami rynku w ramach Debaty Stan Bezpieczeństwa Kolei.

26 września
Pierwszy raz na targach Trako będzie można uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu Akademii UTK. Warsztaty dotyczyć będą dopuszczenia pojazdów kolejowych w ramach IV pakietu kolejowego. Rejestracja na szkolenie będzie możliwa poprzez stronę www Akademii UTK od 26 lipca 2019 r.

27 września
W ramach Dnia Edukacji i Kariery zapraszamy wszystkich szukających ciekawego miejsca pracy oraz chętnych do zapoznania się ze specyfiką pracy urzędu.. Tego dnia do dyspozycji odwiedzających Targi będzie również Rzecznik Praw Pasażera Kolei, który w hallu centrum wystawienniczego odpowie na pytania związane z prawami pasażerów oraz pozasądowym rozstrzyganiu sporów z przewoźnikami kolejowymi. Ten dzień to również finał akcji Trako Dzieciom, gdzie zorganizujemy lekcję w ramach Kampanii Kolejowe ABC.

spotkania indywidualne
Targi to również czas na rozmowy przedstawicieli urzędu z rynkiem. Kolejny raz udostępnimy możliwość umówienia spotkań z pracownikami UTK. Dni targowe podzieliliśmy tematycznie. 24 września to dzień interoperacyjności, 25 września – dzień bezpieczeństwa, 26 września – dzień regulacji i nadzoru. Na spotkania z przedstawicielami urzędu można się umówić za pośrednictwem formularza.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony