Partnerzy serwisu:

UTK na spotkaniu w LHS

inf. prasowa UTK 28.06.2017 1,5k

UTK na spotkaniu w LHS
Fot. UTK
Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego rozpoczęli cykl spotkań z przedsiębiorstwami kolejowymi w ich siedzibach. Pierwsza wizyta odbyła się w LHS w Zamościu. Na miejscu przedstawiciele UTK zapoznali się ze specyfiką spółki i odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości związane między innymi ze zmianami w ustawie o transporcie kolejowym.
Urząd Transportu Kolejowego jest otwarty na potrzeby rynku. Dlatego rozpoczął bezpośrednie spotkania z przedsiębiorstwami kolejowymi. Dzięki takim rozmowom możliwe jest poznanie specyfiki funkcjonowania spółek. Jest to też świetna okazja, by wyjaśnić zagadnienia dotyczące konkretnego przedsiębiorstwa. Obecność na miejscu pozwala od razu zapoznać się z przyczynami problemów lub wątpliwości i szybciej wyjaśnić zagadnienie. – Nie zamykamy się w murach urzędu, za biurkami. Chcę, by Urząd Transportu Kolejowego reagował na potrzeby rynku. Chcemy poznawać oczekiwania przedsiębiorców, pomagać w rozwiązywaniu problemów. Wizyty takie jak ta świetnie temu służą – podkreśla Ignacy Góra, prezes UTK.

W spotkaniu w LHS uczestniczyli prezes UTK oraz dyrektorzy departamentu nadzoru i departamentu bezpieczeństwa kolejowego oraz naczelnicy z tych departamentów. Ze strony przewoźnika i zarządcy infrastruktury obecni byli między innymi prezes i członkowie zarządu, dyrektorzy wydziałów infrastruktury, eksploatacji i utrzymania. Rozmawiano na tematy wcześniej zasygnalizowane przez przedsiębiorcę, takie jak dopuszczenie do ruchu modernizowanych pojazdów kolejowych, obiekty infrastruktury usługowej, szkolenia maszynistów na symulatorach czy możliwość przeprowadzania szkoleń i egzaminów dla maszynistów pojazdów specjalnych przez instruktorów i członków komisji egzaminacyjnych dla pojazdów trakcyjnych.

Urząd Transportu Kolejowego od roku organizuje szkolenia dla przedstawicieli rynku kolejowego w ramach Akademii UTK. Warsztaty te są nieodpłatne i dotyczą najbardziej aktualnych zagadnień, takich jak prace komisji kolejowych, wymagania dla wąskotorówek, regulacje prawne dotyczące maszynistów czy użytkowników bocznic. Przez rok działalności Akademii UTK przeszkolonych zostało ponad 600 osób.

Organizowane są również dni otwarte „Piątki z UTK – bezpieczeństwo na piątkę”. Skierowane są do osób, które mają pytania lub wątpliwości związane z transportem kolejowym lub chcą dowiedzieć się, jak przebiega nadzór prezesa UTK. Dni otwarte organizowane są w co drugi piątek w każdym miesiącu w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz siedmiu Oddziałach Terenowych. W ich trakcie przedstawiciele Departamentu Nadzoru oraz Oddziałów Terenowych gotowi są odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu kolejowego, w tym w zakresie prowadzonych przez Prezesa UTK postępowań administracyjnych i kontrolnych. Jest to doskonała okazja do rozwiania wszelkich wątpliwości zarówno natury merytorycznej, jak i formalnoprawnej. Zachęcamy, by chęć wzięcia udziału w „Piątkach z UTK” zgłaszać przez interaktywny formularz dostępny tutaj.

UTK czeka na zgłoszenia przedsiębiorców, którzy chcieliby spotkać się z pracownikami urzędu w swoich siedzibach. Zgłoszenia można przesyłać na adres utk@utk.gov.pl
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony