Partnerzy serwisu:

UTK: Mniej skarg od pasażerów w 2020 roku

inf. pras. UTK 09.02.2021 471

UTK: Mniej skarg od pasażerów w 2020 roku
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Pierwszy raz od wielu lat liczba skarg pasażerów nie przekroczyła tysiąca. W 2020 r. do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynęły łącznie 944 skargi pasażerów, w tym 103 zgłoszenia dotyczyły bezpośrednio sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Ponadto konsultanci UTK udzielili pasażerom łącznie 1340 porad za pośrednictwem infolinii. Trzeba jednak pamiętać, że liczba pasażerów w roku 2020, z uwagi na pandemię koronawirusa, także była niższa.
W 2019 r. do UTK wpłynęło łącznie 1341 skarg. W 2020 r. skarg było 397 mniej. Główne tematy, których dotyczyły skargi i zapytania pasażerów w zakresie COVID-19 to zwroty niewykorzystanych biletów, przypadki przekroczenia limitu przewożonych pasażerów, stan sanitarny pojazdów (brak bieżącej wody, mydła, środków do dezynfekcji), brak maseczek u współpasażerów czy temperatura w pociągach (np. uwagi dot. stosowania klimatyzacji z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa).

Pozostałe zgłoszenia w 2020 r. dotyczyły m.in. niedogodnego rozkładu jazdy (szczególnie w okresie zawieszenia dużej liczby połączeń), postawy drużyn konduktorskich, wezwań do zapłaty czy niedostatecznego komfortu podróży bądź problemów z zakupem biletów.

Internetowe kanały komunikacji oferowane przez UTK cieszą się największym zainteresowaniem pasażerów. Najczęstszą formą kontaktu pasażerów z UTK jest poczta elektroniczna oraz interaktywny formularz kontaktowy na stronie internetowej urzędu.

– Sygnały przekazywane do UTK przez pasażerów są bardzo ważnym źródłem informacji o problemach występujących na styku systemu kolejowego i jego klientów. Poza pomocą w indywidualnych przypadkach rozwiązujemy także systemowe problemy, wskazując podmiotom kolejowym obszary, które wymagają poprawy – ocenia Urząd. Ile skarg wpływało do UTK a poprzednich latach? O tym można przeczytać tutaj. O tym ilu pasażerów wybrało kolej w 2020 roku piszemy tu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony