Partnerzy serwisu:

UTK: Kwiecień 2017 niezły dla kolei pasażerskiej

Michał Szymajda 30.05.2018 1k

UTK: Kwiecień 2017 niezły dla kolei pasażerskiej
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
W kwietniu 2018 r. z usług kolei skorzystało 25,1 mln pasażerów. Liczba pasażerów wg danych przewoźników była wyższa o 0,04% w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku. To pierwszy miesiąc z wynikami wyższymi niż w ubiegłym roku.
–  Praca przewozowa w kwietniu wyniosła 1,6 mld pas-km, zaś eksploatacyjna 13,3 mln poc-km. Praca przewozowa była niższa o 0,7%, podczas gdy praca eksploatacyjna wyższa o 1,9%. Średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła blisko 65 km – poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

Po pierwszych trzech miesiącach spadku liczby pasażerów, wyniki za kwiecień przewyższają te z kwietnia w roku poprzednim. Z pewnością przyczyniła się do tego długa majówka i znakomita pogoda, która zachęcała do podróży koleją.

Łączne wyniki za ostatnie cztery miesiące są o blisko 3,5% niższe w wypadku liczby pasażerów i o ponad 1% niższe w przypadku pracy przewozowej w stosunku do analogicznego okresy roku ubiegłego. Praca eksploatacyjna była za to wyższa o ponad 2%.

Liderem przewozów w Polsce pozostają Przewozy Regionalne, które od początku roku przewiozły 26,27% wszystkich klientów kolei w Polsce. Na drugim miejscu są Koleje Mazowieckie – 20,04%, na trzecim PKP Intercity – 13,88%. Ten ostatni przewoźnik ma większy udział w przewozach niż w analogicznym okresie roku 2017, kiedy wskaźnik wyniósł 12,69% udziału w rynku przewozów pasażerskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony