Partnerzy serwisu:

UTK: Kolejny rekord w przewozach intermodalnych

Jakub Madrjas 04.12.2018 1,3k

UTK: Kolejny rekord w przewozach intermodalnych
Fot. UTK
W trzecim kwartale 2018 r. przewoźnicy kolejowi przetransportowali blisko 318 tysięcy sztuk jednostek – o ponad 18% więcej niż rok wcześniej, co stanowiło najwyższy wynik kwartalny w historii. Przewieziono ponad 486 tysięcy TEU. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba TEU wzrosła o 16,6%.
W trzecim kwartale 2018 roku wzrosły wszystkie parametry dla transportu intermodalnego. Łączna masa w przewozach intermodalnych w III kwartale 2018 r. wyniosła blisko 4,3 mln ton, a wykonana praca przewozowa prawie 1,6 mld tonokilometrów. Udział przewozów intermodalnych w rynku kolejowym osiągnął poziom 6,6% (wg masy) i 10,0% (wg wykonanej pracy) – podaje UTK.

W III kwartale 2018 roku kolejowe przewozy intermodalne wykonywało 17 licencjonowanych przewoźników. Najnowsze dane o kolejowych przewozach intermodalnych są dostępne na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego w zakładce Statystyka przewozów towarowych.

Przewozy intermodalne rozwijają się od kilku lat najdynamiczniej w skali całego rynku towarowych przewozów kolejowych w Polsce. Jak podała Grupa PKP Cargo, w trzech kwartałach 2018 roku przewiozła ona w tym segmencie 6,6 mln ton towarów, co oznacza wzrost o 18,3% w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku (5,6 mln ton). Więcej o wynikach przewozowych w III kwartale piszemy tutaj.

Warto przypomnieć, że niedawno w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na dalszy rozwój intermodalu w Polsce przeznaczono łączną kwotę ponad 1,1 mld.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony