Partnerzy serwisu:

UTK: Ignacy Góra zastąpi Krzysztofa Dyla

Łukasz Malinowski 26.02.2016 448

UTK: Ignacy Góra zastąpi Krzysztofa Dyla
24 lutego 2016 r. premier Beata Szydło odwołała Krzysztofa Dyla ze stanowiska Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Premier powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Ignacemu Górze, wiceprezesowi UTK ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Krzysztof Dyl przechodzi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, gdzie będzie zajmował stanowisko wiceprezesa.
O nowym stanowisku Krzysztofa Dyla poinformowała kancelaria Prezesa Rady Ministrów 18 lutego. Dyl wygrał konkurs na stanowisko wiceprezesa tego urzędu, ale w rozmowie z dziennikarzem "Rynku Kolejowego" nie chciał komentować tej sprawy.

Krzysztof Dyl w latach 2001-2002 pracował w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji, a od kwietnia 2002 r. do stycznia 2006 r. w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Od 14 stycznia 2006 r. pracował w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Początkowo pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu Rynku Hurtowego Komunikacji Elektronicznej, od 19 kwietnia 2006 r. do 17 stycznia 2011 r. był zastępcą Prezesa UKE ds. telekomunikacyjnych i pocztowych. 18 stycznia 2011 r. pełniący wówczas funkcję ministra odpowiedzialnego za transport Cezary Grabarczyk powołał go na stanowisko wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Od 5 stycznia do 17 czerwca 2012 r. Dyl pełnił obowiązki prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, zaś 18 czerwca 2012 r. został powołany na prezesa tego urzędu.

Ignacy Góra ukończył Politechnikę Krakowską w specjalności pojazdy szynowe oraz organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, a także studia podyplomowe: na Politechnice Śląskiej – zintegrowane systemy zarządzania bezpieczeństwem; Politechnice Krakowskiej – nowoczesne technologie elektryczne w transporcie; Politechnice Radomskiej integracja z UE w transporcie kolejowym oraz na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie – europejski model zarządzania. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą kolejową. Jest autorem i współautorem wielu przepisów w zakresie bezpieczeństwa, eksploatacji i interoperacyjności oraz rozporządzeń dotyczących m.in. szkolenia na licencje i świadectwo maszynisty. Stanowisko wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego zajmuje od października 2013 roku.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony