Partnerzy serwisu:

UTK i PKBWK będą współpracować w sprawie bezpieczeństwa

UTK 06.06.2016 251

UTK i PKBWK będą współpracować w sprawie bezpieczeństwa
Fot. UTK
Porozumienie między Prezesem UTK a Przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych w sprawie bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.
Ignacy Góra, p.o. prezes Urzędu Transportu Kolejowego oraz Tadeusz Ryś, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych podpisali porozumienie w sprawie współpracy w zakresie bezpieczeństwa w transporcie kolejowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Zawarte porozumienie ma na celu wspólne działanie stron na rzecz rozwoju i zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Odbywać się to będzie m.in. poprzez prowadzenie działań w oparciu o wspólne zasady oraz wymianę informacji i dobrych praktyk dotyczących nadzoru nad postępowaniami prowadzonymi przez komisje kolejowe.

W oparciu o zapisy porozumienia Urząd Transportu Kolejowego oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych uzyskają wzajemny dostęp do baz danych dotyczących zdarzeń kolejowych, będą wymieniać informacje o narzędziach nadzorczych, ich efektywności, a także doświadczenia w nadzorowaniu postępowań prowadzonych przez komisje kolejowe. Ponadto na podstawie porozumienia strony zapewnią sobie wzajemny dostęp do informacji o prowadzonych szkoleniach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony