Partnerzy serwisu:

UTK apeluje o korzystanie z rejestratorów

inf. prasowa 21.11.2016 221

UTK apeluje o korzystanie z rejestratorów
Fot RK
Współczesna technika usprawnia procedury badania wypadków kolejowych dzięki zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia w pojazdach kolejowych. Ostatnio wielokrotnie stwierdzano nieprawidłowości dotyczące użytkowania takich urządzeń, zwłaszcza kamer. Główne problemy leżą w nieodpowiednim serwisowaniu, nieużywaniu urządzeń rejestracyjnych pomimo ich montażu, a także braku przeszkolenia pracowników w zakresie ich obsługi.
- Sprawnie działające narzędzie, jakim jest rejestrator obrazu i dźwięku, może przyczynić się do ustalania przyczyn zdarzeń kolejowych i wyjaśnienia sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Ma również na celu rejestrowanie anomalii związanych z jazdą i kontroli realizacji obowiązków przez odpowiedzialnych pracowników. Analiza materiału zarejestrowanego w odpowiedniej jakości pozwoli na usuwanie przyczyn wielu zdarzeń kolejowych, co powinno zwiększyć ogólny poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – wyjaśnia p.o. prezes UTK Ignacy Góra.

- Efektywne korzystanie z rejestratorów obrazu i dźwięku w kabinach maszynisty nie polega jedynie na ich zakupie i montażu. Wprowadzenie dodatkowego wyposażenia pojazdów trakcyjnych wymaga uwzględnienia tych zmian w regulacjach wewnętrznych, w tym m.in. w systemie zarządzania bezpieczeństwem oraz regulacjach związanych z kwalifikacjami i instrukcjami stanowiskowymi pracowników. Nieodłącznym elementem sprawnego działania urządzeń rejestracji obrazu i dźwięku jest również ich prawidłowa obsługa oraz serwisowanie. Stąd ważne jest, aby zarówno obsługa, jak i naprawy tych urządzeń były dokonywane przez przeszkolonych pracowników – dodaje.

Prezes Ignacy Góra podkreśla również, że prawidłowe wykorzystanie wszelkiego typu rejestratorów ma zapobiegać występowaniu niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń kolejowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony