Partnerzy serwisu:

USA. Union Pacific z największym procesem modernizacji lokomotyw w historii

Przemysław Farsewicz 05.08.2022 1,4k

USA. Union Pacific z największym procesem modernizacji lokomotyw w historii
fot. Wabtec
Amerykański przewoźnik Union Pacific posyła 600 lokomotyw na gruntowną modernizację do Wabtec Corporation. Firma określa umowę „największą inwestycją w historii przemysłu kolejowego”.
Umowa między Union Pacific a Wabtec Corporation wynosi ponad 1 mld dolarów. Kontrakt przewiduje wymianę całej technologii w pojazdach. Celem inwestycji jest poprawa niezawodności, efektywności w zużyciu paliwa oraz ograniczenie emisyjności.

Ku zerowej emisji w 2050 r.

– Union Pacific podejmuje przemyślane decyzje, dążące do zmniejszenia naszego wpływu na środowisko. Przewidziany przez firmę Wabtec proces modernizacji naszej floty pomoże nam zwiększyć niezawodność oraz wydajność lokomotyw w zużyciu paliwa. Zwiększona siła pociągowa pojazdów pozwoli nam przewozić więcej ładunków przy wykorzystaniu mniejszej liczby lokomotyw – zaznaczył Lance Fritz, przewodniczący Union Pacific.

Modernizacja taboru jest odpowiedzią na presję branży, która chce w zrównoważony sposób sprostać jednocześnie rosnącym wymaganiom maksymalnego wykorzystywania możliwości lokomotyw. W ten sposób, przebudowa pojazdów pomoże Union Pacyfic na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1-2 proc. do 26 proc. w 2023 roku (w stosunku do 2018 r.). Cal zakłada zerową emisję do 2050 roku.

– Modernizacja pozwala na przełom w funkcjonowaniu naszych partnerów. Dzięki takiej inwestycji klienci zyskują większe osiągi z posiadanych już lokomotyw – podkreślił Rafael Santana, prezes i dyrektor generalny Wabtec, globalnego dostawcy sprzętu, systemów oraz rozwiązań cyfrowych dla przemysłu kolejowego. – Instalując najnowocześniejszą technologię pomagamy naszym klientom osiągać lepsze wyniki, w tym zwiększoną moc, redukcję w zużyciu paliwa, niezawodność techniczną, co w efekcie przekłada się na zmniejszone koszty utrzymania lokomotyw – dodał Santana.

Kontrakty na ponad 1000 lokomotyw

Wabtec zmodernizuje 525 lokomotyw Union Pacific AC4400 i AC6000 oraz 75 lokomotyw Dash-9. Zmodernizowane pojazdy będą wyposażone w pakiet cyfrowych rozwiązań i systemów, w tym technologię sterowania nowej generacji. Modernizacja przedłuży żywotność lokomotyw i zredukować zużycie paliwa o 18 proc. Wzrosnąć ma również niezawodność techniczna maszyn o 80 proc. Moc przewozowa pojazdów wzrośnie o ponad 55 proc.

Inwestycja, za którą stoi również troska o środowiska, ma pomóc zredukować emisję CO2 jednej lokomotywy o ok. 350 ton rocznie. Realizacja całego zamówienia pozwoli Union Pacific na ograniczenie emisji o 210 tys. ton dwutlenku węgla rocznie, co jest porównywalne do emisji ok. 45 tys. samochodów osobowych rocznie. Co więcej, ponad połowa masy obecnych lokomotyw zostanie poddana recyklingowi. Ponownie wykorzystanych lub przetworzonych ma zostać 70 tys. ton stali – to waga około 51 tys. samochodów osobowych.

Umowa na modernizację 600 lokomotyw jest już trzecim dużym zleceniem Union Pacific od 2018 roku. Do 2025 roku łącznie firma przebuduje 1030 lokomotyw. Wabtec zmodernizuje pojazdy w swoich zakładach w Stanach Zjednoczonych w Fort Worth w Teksasie. Dostawy mają rozpocząć się w 2023 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony