Partnerzy serwisu:

USA: Prywatna kolej Brightline wydłuża trasę

Tomasz Kościelny 27.05.2018 3,2k

USA: Prywatna kolej Brightline wydłuża trasę
Fot. Brightline
Z West Palm Beach do Miami Central dojadą pociągi kolei Brightline, która od początku tego roku kursuje na Florydzie. W ubiegłą sobotę trasa, zgodnie z zapowiedzią, została wydłużona o kolejne 46 km.
Pociągi Brightline zostały uruchomione w styczniu w relacji West Palm Beach do Fort Lauderdale na Florydzie. Pociągi są uruchamiane na torach przedsiębiorstwa Florida East Coast Railway. Linia została zmodernizowana – z prędkości 125 do 160 km/h. Pociągi są obsługiwane przez spółkę Brightline (wcześniej All Aboard Florida). Pierwotnie pociągi miały ruszyć w połowie ubiegłego roku, jednak testy i certyfikacja trwały dłużej niż zakładano.

Pierwszy pociąg w wydłużonej relacji wyjechał ze stacji West Palm Beach do Miami Central w sobotę o godzinie 7:00. Pokonanie trasy do Miami zajmuje 80 minut, z przystankiem w Fort Lauderdale. Cała trasa ma długość 120 km. Pierwszy pociąg powrotny z Miami Central wyrusza o godz. 9:10. Do stacji docelowej dociera o godz. 10:30.

W tej chwili przewoźnik uruchamia osiem par połączeń na dobę. Linię obsługuje pięć pociągów spalinowych firmy Siemens. Ich utrzymaniem zajmuje się sekcja utrzymaniowa w West Palm Beach. Na zbudowanych stacjach w Fort Lauderdale oraz Palm Beach znajdują się powierzchnie komercyjne oraz mieszkaniowe. Dochód z wynajmu będzie zasilał działalność przewoźnika.

W drugiej fazie projektu linia ma być przedłużona z West Palm Beach do Orlando. Już teraz wiadomo jednak, że inwestycja może zostać oddana z opóźnieniem. Z szacunków wynika, że po oddaniu całej trasy z Miami do Orlando liczba samochodów w tej relacji mogłaby spaść o 3 mln w skali roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony