Partnerzy serwisu:

USA: Brigtline ruszy 8 listopada

Łukasz Malinowski 22.10.2021 1k

USA: Brigtline ruszy 8 listopada
fot. Brigtline
Amerykański prywatny przewoźnik pasażerski Brightline działający na Florydzie wznowi przewozy 8 listopada. Pociągi nie kursowały przez 20 miesięcy pandemii. Przewoźnik próbuje zachęcić pasażerów poprawioną ofertą oraz promocjami. Zobaczcie, jak to się robi w Ameryce.
Brightline zawiesiło realizację połączeń pasażerskich na Florydzie pomiędzy Miami, Fort Lauderdale i West Palm Beach na samym początku pandemii w marcu 2020 roku. Powrót w listopadzie – jeszcze bez podania dokładnej daty – został ogłoszony na początku sierpnia tego roku.

Obowiązkowe szczepienia pracowników, nowatorskie rozwiązania


Na pokładach będą obowiązywały pandemiczne obostrzenia tj. nakaz noszenie masek zarówno przez pasażerów jak i obsługę zarówno na pokładzie jak i stacjach. Firma dodatkowo wprowadziła także obowiązkowe szczepienia dla swoich pracowników przeciw koronawirusowi wywołującemu COVID-19.

Przewoźnik zapowiedział także wdrożenie kilku nowych rozwiązań. Bilety będzie można zakupić przez nową aplikację – pierwszy przejazd będzie wtedy za darmo, a później skorzystać promocji. Uruchomiona zostanie także usługa przewozu door-to-door pozwalająca na skorzystanie z dowozu samochodem/busem pomiędzy wskazanymi miejscami, a nie tylko stacjami. Korzystając z aplikacji pasażer będzie mógł także skorzystać z transportu publicznego, rowerów miejskich czy hulajnóg. Briglitne zapowiada także dalszą integrację z lokalnymi podmiotami odpowiedzialnymi za transport w przyszłości.

Atutem ma być jedzenie na pokładzie


Przewoźnik wiele miejsca poświęca także rozbudowanej ofercie gastronomicznej na Miami Central. Sama stacja i przewoźnik kontrolowane są przez ten sam podmiot.

Pomimo zawieszenia połączeń w roku 2020 spółka nie zrezygnowała z prowadzenia prac infrastrukturalnych. Na rok 2022 lub początek roku 2023 planowane się bowiem zakończenie inwestycji na trasie do Orlando. W dłuższej perspektywie planowana jest dalsza rozbudowa do Tampy – na nowych odcinkach pociągi mają się poruszać z prędkością 201 km/h.

W ostatnim czasie prowadzono także prace utrzymaniowe na wykorzystywanej obecnie infrastrukturze Florida East Coast, które objęły m.in. zainstalowanie nowego systemu sterowania ruchem dostarczonego przez Wabtec oraz poprawę bezpieczeństwa – w początkowym okresie działalności poważnym problemem były bowiem liczne samobójstwa oraz próby omijania rogatek czy przechodzenia przez tory.

W roku 2018 Brightline przewiózł 579 tys. pasażerów, zaś w 2019 było ich 885 tys. Docelowo po zakończeniu wszystkich inwestycji na Florydzie Brightline zakłada, że będzie przewoził ok. 9 mln pasażerów rocznie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony