Partnerzy serwisu:

USA: Bombardier dostarczy 28 dodatkowych wagonów piętrowych

Roman Czubiński 31.05.2020 19

USA: Bombardier dostarczy 28 dodatkowych wagonów piętrowych
wiz. Bombardier Transportation
Bombardier Transportation podpisał dwie umowy na dostawę 28 piętrowych wagonów BiLevel. Pojazdy w wersji do ruchu podmiejskiego zostały zamówione przez dwa zarządy transportu z Zachodniego Wybrzeża. W Stanach Zjednoczonych jest dziś eksploatowanych prawie 1400 wagonów tego typu.
Osiem spośród zamówionych wagonów będzie pojazdami sterowniczymi, a 20 – środkowymi. Przewidziano opcję na dodatkowe 33 wagony. Wagony BiLevel są przedstawiane przez producenta jako tabor innowacyjny i łatwy do konfigurowania według potrzeb zamawiającego. Bombardier podkreśla, że w ostatniej wersji wprowadzono system Crash Energy Management, poprawiający bezpieczeństwo pasażerów w razie zderzenia.

Zamawiającym jest działająca w Seattle agencja transportu publicznego Central Puget Sound Regional Transit Authority (Sound Transit). Łączna wartość kontraktów wynosi ok. 108 milionów dolarów. Wagony mają zostać wyprodukowane w zakładach Bombardiera w kanadyjskim Thunder Bay. Rozpoczęcie dostaw zaplanowano na ostatni kwartał 2021 r.

– Nowo złożone zamówienia świadczą o tym, że klienci pokładają zaufanie w wagonach BiLevel. Są to pojazdy sprawdzone w eksploatacji i zapewniające niezrównaną użyteczność – mówi cytowany w komunikacie prasowym Elliot G. (Lee) Sander, kierujący regionalnym oddziałem Bombardier Transportation.

Pierwsza wersja wagonów z omawianej rodziny została zaprezentowana w roku 1978. W późniejszych latach konstrukcja była wielokrotnie modernizowana. Dziś jest to najpopularniejsza seria wagonów piętrowych w całej Ameryce Północnej. Eksploatuje go łącznie 14 przewoźników i organizatorów przewozów w Kanadzie i USA. Ostatnie zmiany – oprócz wspomnianego systemu Crash Energy Management – objęły, między innymi, bardziej aerodynamiczny kształt kabiny maszynisty, energooszczędne oświetlenie, zmiany w układzie otwierania drzwi oraz wentylacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony