Partnerzy serwisu:

Urządzenia pokładowe ETCS od Siemens Mobility w nowych lokomotywach Newagu

inf. pras., oprac. ms. 17.03.2020 125

Urządzenia pokładowe ETCS od Siemens Mobility  w nowych lokomotywach Newagu
Fot. Rynek Kolejowy
Lokomotywy Griffin zostały wyposażone w najnowsze urządzenia pokładowe ETCS Trainguard 200 od Siemens Mobility zgodne z Baseline 3.4.0. Według świadectwa UTK zezwolenie jest ważne bezterminowo, bez ograniczeń eksploatacyjnych.
Od 2016 r. firma Siemens Mobility dostarczyła ponad 200 urządzeń pokładowych Trainguard ETCS do lokomotyw i elektrycznych zespołów trakcyjnych nowosądeckiego producenta. Firma wyposażyła w ten sposób m.in. pojazdy Dragon 2, a także najnowsze lokomotywy Grifiin. Umowa ramowa między obiema firmami obowiązuje do 2023 r.

– Urządzenia pokładowe Siemensa są kompaktowe, oraz praktycznie bezobsługowe w procesie eksploatacji. Nowa wersja ETCS poziomu 2 zgodna z Baseline 3.4.0 wprowadza m.in. kilka dodatkowych funkcji – zmienia na przykład sposób obliczania drogi hamowania na bardziej optymalny, co pomaga w pracy maszynisty.

– To już kolejny wspólny projekty w którym wraz z Newagiem potwierdziliśmy dojrzałość naszych procesów i produktów. Pokazaliśmy też, że na lokalnym rynku możliwe jest przeprowadzenie wszystkich niezbędnych weryfikacji oraz testów, które pozwalają uzyskać bezterminowe zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji bez ograniczeń, co było ostatnimi czasy kwestionowane przez innych producentów. Co ważne, proces certyfikacji przebiegł w rekordowo krótkim czasie – powiedział Radosław Oblizajek, kierownik rozwoju biznesu urządzeń pokładowych w Siemens Mobility.

– Lokomotywy Elektryczne Griffin cechują się wysokim standardem bezpieczeństwa, posiadają certyfikat zgodności z systemem ETCS poziomu 2 baseline 3.4.0, który ma za zadanie zapewnić interoperacyjność transportu kolejowego. Współpraca Newagu z firmą Siemens jest przykładem profesjonalizmu i zaangażowania w innowacyjność oraz wysoką jakość oferowanych produktów – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes Newagu.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony