Partnerzy serwisu:

Urząd Transportu Kolejowego podsumował działalność w 2018 roku

inf. pras. 29.01.2019 1,3k

Urząd Transportu Kolejowego podsumował działalność w 2018 roku
fot. UTK
Rok 2018 był szczególny dla Urzędu Transportu Kolejowego. Urząd nie tylko obchodził 15-lecie swojego istnienia. W UTK udało się rozpocząć kolejne projekty, których celem jest bezpieczeństwo transportu kolejowego – informuje UTK.
UTK zapewnia też, że aktywnie reagował na pojawiające się zagrożenia bezpieczeństwa oraz wprowadził również wiele udogodnień dla przedsiębiorców i cały czas dbał o to, aby były przestrzegane prawa pasażerów.

W 2018 r. wskaźnik wypadkowości utrzymał się na poziomie 2,56 – czyli takim samym poziomie jak w roku 2017 r. Od kilku lat zauważalny jest pozytywny trend spadkowy jeśli chodzi o wskaźnik wypadkowości. UTK podejmował przez cały rok działania, które poprawiają bezpieczeństwo na kolei. Od budowy świadomości kultury bezpieczeństwa, poprzez zespół bezpieczeństwa reagujący na pojawiające się zagrożenia po edukację najmłodszych w ramach ogólnopolskiej Kampanii Kolejowe ABC.

– W UTK nie brakowało też wytężonej pracy na rzecz rynku. W minionym roku zakończyliśmy wymianę praw kierowania na licencję maszynisty. Prezes UTK wydał już ponad 18 tys. licencji oraz ostatnie zezwolenia dla projektów infrastrukturalnych PKP PLK finansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 – czytamy w informacji prasowej.

Pełne podsumowanie roku 2018 w UTK można pobrać tutaj (format PDF).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony