Partnerzy serwisu:

UOKiK będzie dłużej badać przejęcie Orlen KolTrans przez PKP Cargo

lk, Rynek Kolejowy 11.02.2016 286

UOKiK będzie dłużej badać przejęcie Orlen KolTrans przez PKP Cargo
fot. Tomasz Sienicki CC BY 3.0
UOKiK przedłużył o cztery miesiące termin na zakończenie postępowania dotyczącego przejęcia przez PKP Cargo kontroli nad Orlen KolTrans oraz nabycia części mienia Euronaft Trzebinia. W tej sprawie niezbędne jest przeprowadzenie badania rynku.
- W toku postępowania urząd zweryfikuje m.in. przedstawione przez PKP Cargo informacje dotyczące definiowania rynków właściwych, na które koncentracja wywiera wpływ – czytamy w komunikacie.

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów weszła w życie 18 stycznia 2015 r. i obecnie postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca, natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji na rynku w wyniku dokonania koncentracji lub wymagających przeprowadzenia badania rynku, przewidziano możliwość wydłużenia postępowania o dodatkowy okres, który może maksymalnie trwać cztery miesiące.

Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana.

Obecnie w Orlenie KolTrans toczy się spór zbiorowy dotyczący przejęcia spółki przez PKP Cargo. Trzy organizacje związkowe działające wspólnie jako WRZ po etapie rokowań zakończonych fiaskiem, są obecnie na etapie wyznaczania mediatora o czym pisaliśmy tutaj.

- W związku z brakiem porozumienia w zakresie postulatów zgłaszanych przez związki zawodowe wobec KolTrans, ZZ wstąpiły w spór zbiorowy ze spółką. Obecnie spółka czeka na wyznaczenie mediatora przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - informuje biuro prasowe PKN Orlen.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony