Partnerzy serwisu:

Umowa o współpracy kolejowej między Polską a Azerbejdżanem podpisana

inf. prasowa 27.06.2017 1,4k

Umowa o współpracy kolejowej między Polską a Azerbejdżanem podpisana
Podpisanie umowy pomiędzy prezesem polskich i azerskich koleiFot. Michał Szymajda, RK
26 czerwca, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Republiki Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. oraz Dżawid Gurbanow, prezes Kolei Azerbejdżanu podpisali umowę o strategicznej współpracy w transporcie kolejowym.
Kooperacja nie tylko wesprze przewozy po południowej trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, lecz także daje nadzieję na wykorzystywanie w nieodległej przyszłości kolei przy transporcie towarów w relacji Europa – Iran – Indie. Zgodnie z zapisami zawartymi w dokumencie przedsiębiorstwa będą współdziałały na rzecz rozwoju kolejowego transportu pomiędzy południem a zachodem kontynentu euroazjatyckiego i wymiany handlowej z wykorzystaniem żelaznych szlaków. Umowa przewiduje również wspólne konsultacje, badania naukowe, konferencje i seminaria.

– Bardzo cieszę się, że współpraca między Polską a Azerbejdżanem nabrała rozpędu. Podpisany dzisiaj dokument daje doskonałe podłoże pod rozwój przewozów towarowych i usług logistycznych świadczonych przez ADY Express LLC, PKP LHS i PKP Cargo – mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. – Warto też podkreślić, że nasza współpraca będzie miała pozytywny wpływ na rozwój Euroterminala Sławków i Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica.

Podpisane dzisiaj porozumienie to niejedyne realizowane w ostatnim czasie działanie na rzecz budowania współpracy z krajami azjatyckimi. W czerwcu 2016 roku na terenie terminala przeładunkowego Grupy PKP Cargo w Warszawie zatrzymał się chiński pociąg kontenerowy, który przyjechał do Europy po raz pierwszy pod marką China Railway Express. Marka ta ma być wiodącą w kolejowych przewozach kontenerowych w relacjach Chiny – Europa. Podczas wydarzenia obecni byli przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, prezydent Polski Andrzej Duda oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony