Partnerzy serwisu:

Umowa na modernizację Kolzamów KD podpisana

Jakub Rösler 23.08.2022 3,5k

Umowa na modernizację Kolzamów KD podpisana
Fot. Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie właśnie poinformowały nas, że podpisano już umowę na modernizację dwóch pojazdów z serii SA109. Prace wykona SPS Mieczkowski. Wartość umowy to 14,5 miliona złotych.
Wygląda na to, że epopeja związana z modernizacją dwóch szynobusów SA109 należących do Kolei Dolnośląskich zakończy się sukcesem. Przewoźnikowi udało się rozstrzygnąć przetarg na naprawę główną tych pociągów, a właśnie zawarto umowę w tej sprawie. Kontrakt jest warty około 14,5 miliona złotych, a naprawą zajmie się firma SPS Mieczkowski.

Popularne Kolzamy od lat stoją na bocznicy przewoźnika w Legnicy i są trwale wyłączone z eksploatacji. Pojazdy do tej pory były bardzo awaryjne i więcej czasu spędziły stojąc odstawione, niż wożąc pasażerów. Teraz wreszcie ma się to zmienić, ponieważ oba pociągi mają przejść gruntowną modernizację połączoną z naprawą główną P5.

W ramach modernizacji Kolzamy mają zyskać przede wszystkim klimatyzację, której brak był istotnym mankamentem spalinowych jednostek. Pojawią się też nowe fotele czy system informacji pasażerskiej. Jeden z dwóch pojazdów musi przejść także gruntowną naprawę jednostki napędowej.

Powrót dwóch jednostek SA109 do regularnej służby znacząco wzbogaci park taborowy Kolei Dolnośląskich. Oba szynobusy mają kursować na trasach niezelektryfikowanych wybiegających z węzła legnickiego, spotkać będzie je więc można chociażby na trasie do Chocianowa, która właśnie jest rewitalizowana.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony