Partnerzy serwisu:

Ulice zamknięte na Tour de Pologne, więc KŚ wożą za darmo kierowców

inf. prasowa/ Rynek Kolejowy 06.07.2016 185

Ulice zamknięte na Tour de Pologne, więc KŚ wożą za darmo kierowców
Linie, na których przejazd pociągiem KŚ będzie bezpłatny, za okazaniem dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego
13 lipca kolarze startujący w Tour de Pologne pokonają 153-kilometrową trasę i dojadą do mety w Katowicach. Dla użytkowników miejskich dróg oznacza to niemałe zmiany w organizacji ruchu, dlatego Koleje Śląskie przygotowały udogodnienie. Niestety, tylko dla kierowców.
Wjazd kolarzy biorących udział w zawodach TdP do Katowic co roku oznacza dla użytkowników ruchu drogowego wiele zmian. Dlatego dla kierowców jeżdżących do stolicy województwa Koleje Śląskie przygotowały możliwość bezpłatnych przejazdów pomiędzy stacjami Katowice, Katowice Załęże, Katowice Piotrowice oraz Katowice Szopienice Południowe, czyli z trzech kierunków do centrum miasta.

– Postanowiliśmy w ten sposób wesprzeć osoby dojeżdżające do Katowic. Zachęcamy mieszkańców okolicznych miast do pozostawienia w tym dniu swojego auta w domu lub na obrzeżach Katowic i skorzystania z naszych usług – tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. – W wielu przypadkach przejazd pociągiem może okazać się nie tylko szybszy i prostszy, ale po prostu możliwy – dodaje.

Możliwość bezpłatnych przejazdów doceniły władze Katowic. – Dziękuję przedstawicielom Kolei Śląskich za znakomity pomysł. Z jednej strony skorzystają na nim tysiące kierowców, którzy podczas Tour de Pologne szybko dojadą do pracy, a z drugiej strony, to też świetny sposób na zachęcanie mieszkańców aglomeracji do korzystania z transportu publicznego – nie tylko podczas tego typu wydarzeń – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Aby skorzystać z bezpłatnego dojazdu do centrum miasta ze stacji Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Ligota, Katowice Piotrowice oraz Katowice Zawodzie i Katowice Szopienice Południowe wystarczy okazać podczas kontroli biletów ważny dowód rejestracyjny oraz dowód osobisty.

Ponadto śląski przewoźnik kolejowy zachęca wszystkich pasażerów, którzy planują podróż pociągiem 13 lipca, do zakupu biletu chociaż dzień lub dwa wcześniej. – W ubiegłych latach, mimo wzmocnień kadrowych, odnotowywaliśmy długie kolejki przy kasach i biletomatach. Aby tego uniknąć, warto więc zaopatrzyć się w bilet wcześniej – radzi Michał Wawrzaszek. Innymi sposobami na uniknięcie kolejek przy kasach jest zakup biletu w biletomatach, przez telefon lub przez internet.

Dlaczego propozycja bezpłatnych przejazdów dotyczy tylko kierowców? - Wspieramy osoby na co dzień dojeżdżające do Katowic, ponieważ to właśnie one muszą się liczyć w tym dniu ze zmianami w organizacji ruchu drogowego. Indywidualny transport musi najbardziej się liczyć z utrudnieniami wynikającymi z wyścigiem TdP - mówi Michał Wawrzaszek. Jak dodaje, propozycja dotyczy także motocyklistów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony