Partnerzy serwisu:

Pociągi powróciły na trasę Opole - Nysa [aktualizacja]

kł, Rynek Kolejowy 15.10.2020 101

arrow
arrow
Pociągi powróciły na trasę Opole - Nysa [aktualizacja]
Fot. Gmina Nysa, Facebook
Pociągi powróciły na trasę Opole - Nysa [aktualizacja]
Pociągi powróciły na trasę Opole - Nysa [aktualizacja]
Pociągi powróciły na trasę Opole - Nysa [aktualizacja]
14 października na linii Opole – Nysa na odcinku Łambinowice – Nysa, ok 18 km, wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Przyczyną są ulewne deszcze. Wojewoda Opolski ogłosił alarm przeciwpowodziowy.
Sytuacja na Opolszczyźnie jest trudna - wojewoda dziś ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, na linii Opole – Nysa na odcinku Łambinowice – Nysa, ok 18 km, wprowadzona została od godz. 14.00 zastępcza komunikacja autobusowa.

- Ze względu na ulewne deszcze, na podstawie oceny sytuacji na linii oraz informacji Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nysie wyłączono czasowo z ruchu odcinek Łambinowice – Nysa. PKP Polskie Linie Kolejowe powołały specjalny zespół z udziałem przedstawicieli przewoźników do optymalnego organizowania ruchu pociągów. Informacje o zmianach podawane są na stacjach i przystankach oraz przez personel przewoźnika - podaje rzecznik. Jak dodaje, pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych  współpracują z Państwową Strażą Pożarną w zakresie zabezpieczenia terenu w okolicach Nysy przed zalewaniem. Drezyny wykorzystywane są do transportu materiału i zabezpieczenia wałów przeciwpowodziowych na Potoku Kamienica.

Dziś służby techniczne pracują jeszcze przy usuwaniu drzewa szczególnie na terenie woj. zachodniopomorskiego. Poza tym przypadkiem, sieć kolejowa jest przejezdna. - Linie kolejowe są na bieżąco monitorowane. PKP Polskie Linie Kolejowe analizują aktualne komunikaty meteo i w zależności od informacji wprowadzana jest gotowość odpowiednio przygotowanych zespołów. Wykorzystywany jest m.in. nowy sprzęt wózki motorowe (drezyny) wyposażone w narzędzia do usuwania drzew - informuje Mirosław Siemieniec.

Aktualizacja 15 października godz. 10:30

Jak informuje PKP PLK, na trasie Opole – Nysa o godz. 8.55 wznowiono ruch pociągów na odcinku Łambinowice – Nysa. Na odcinku ok. 3 km, w rejonie Wyszkowa Śląskiego, zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/ godz. Pierwszy pociąg z Nysy w kierunku Opola odjechał o godz. 9.05.

PKP Polskie Linie Kolejowe podkreślają, że na bieżąco monitorują sytuację na linii. Służby techniczne ustaliły, że odwodnienie na linii działa prawidłowo. Zalanie terenów kolejowych i okołokolejowych wynikało z niezwykle obfitych opadów oraz braku uregulowanego odwodnienia na obszarze przyległym do terenów kolejowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony