Partnerzy serwisu:

Ułatwienia w ruchu pociągów na Litwę

inf. pras. 10.01.2019 2,3k

Ułatwienia w ruchu pociągów na Litwę
Fot. PKP SA
9 stycznia we Wrocławiu odbyło się posiedzenie zarządów spółek Grupy PKP i Kolei Litewskich (AB „Lietuvos geležinkeliai”) dotyczące rozwoju połączeń pasażerskich i towarowych oraz poprawy stanu infrastruktury kolejowej. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Przewozów Regionalnych - informuje Grupa PKP.
Jak czytamy, podczas spotkania reprezentanci polskich i litewskich spółek kolejowych podsumowali dotychczasową współpracę i omówili kierunki rozwoju komunikacji kolejowej pomiędzy sąsiadującymi ze sobą krajami. Obie strony uznały, że wspólnym celem jest poprawa stanu infrastruktury oraz zapewnienie wysokiej jakości połączeń kolejowych: zarówno pasażerskich, jak i towarowych.

Polskiej delegacji przewodniczył Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA, który podkreślił, że we współpracy pomiędzy Polską a Litwą ukryty jest ogromny potencjał rozwojowy, w szczególności w obszarze logistyki. Ustalono również, że zadania realizowane obecnie przez koleje będą kontynuowane i na bieżąco monitorowane - pisze PKP.

Jak czytamy, w trakcie wizyty litewskiej delegacji przewoźnicy towarowi podpisali "Porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia ruchu pociągów w transgranicznych przewozach na terytorium Polski i Litwy". - Dzięki postanowieniom dokumentu możliwe będzie skrócenie czasu wykonywania czynności zdawczo-odbiorczych poprzez stosowanie zasady wzajemnego zaufania technicznego i handlowego - podaje PKP. Czekamy na szczegółowe zapisy porozumienia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony