Partnerzy serwisu:

Ukrzaliznycia zakończyły testy systemu Starlink w pociągach IC [film]

Michał Szymajda 17.01.2023 2k

Ukrzaliznycia zakończyły testy systemu Starlink w pociągach IC [film]
Fot. Ukrzaliznycia
Ukrzaliznycja zakończyła testy systemu Starlink w pociągach Intercity+. Inwestycje są możliwe także dlatego, że Polska przekazała Ukrainie sporą liczbę odbiorników systemu.
Głównym celem programu jest montaż terminali do odbioru satelitarnego internetu we wszystkich pociągach kategorii IC+ (Hyundai Rotem) i zapewnienie pasażerom wysokiej jakości transmisji danych. W ubiegłym tygodniu prezes zarządu Ukrzaliznycji Ołeksandr Kamyszyn i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow testowali, jak w warunkach terenowych działa internet we wskazanych pociągach.

– Ukrzaliznycia dąży do poprawy obsługi pasażerów nawet podczas wojny. Internet jest jedną z najważniejszych i oczekiwanych przez pasażerów usług. Jesteśmy wdzięczni zespołom Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Infrastruktury za pomoc w realizacji tego projektu. Następnie planujemy rozpocząć proces instalacji urządzeń i dążymy do tego, aby do końca roku Internet przez Starlink stał się dostępny dla pasażerów wszystkich pociągów Intercity+. Wyniki, które zarejestrowaliśmy podczas naszej rozmowy z zastępcą premiera Mychajło Fiodorowem są bardzo obiecujące – powiedział Kamyszyn.


Podczas podróży na trasie Kijów – Charków średnia prędkość Internetu wyniosła 65,7 Mb/s, a nieprzerwany dostęp do Internetu można było zapewnić na 96,7% trasy.

– SpaceX twierdził, że Starlinks powinien być używany tylko w stałej lokalizacji. Ale z Ukrzaliznycią udowodniliśmy, że terminale działają nawet podczas jazdy. Dlatego teraz jeszcze aktywniej wdrażamy progresywne pomysły i szukamy niestandardowych zastosowań Starlinks. Ministerstwo Cyfryzacji przekazało już Ukrzaliznycji 450 terminali, a na początku lutego dostarczymy kolejną partię, aby Ukraińcy mogli korzystać z Wi-Fi w podróży. Dowodzi to, że Ukraina jest najlepszym miejscem dla postępowych rozwiązań technologicznych – zauważył Mychajło Fiodorow.

Niedawno na Ukrainę trafiła nowa, największa partia Starlinków z Polski. 8 tys. terminali trafiło do wojska, do obsługi sfery energetycznej i społecznej. Część z nich przekazano na potrzeby Ukrzaliznyci.

Co ciekawe – Koleje Ukraińskie uruchomiły właśnie także swój program lojalnościowy. Dość nowoczesny system internetowej sprzedaży biletów UZ ma od dawna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony