Partnerzy serwisu:

Ukrzaliznycia: Pracownicy kolei spawają zapory przeciwpancerne

Witold Urbanowicz 01.03.2022 3,8k

Ukrzaliznycia: Pracownicy kolei spawają zapory przeciwpancerne
Fot. Александр Камышин
Pracownicy ukraińskich kolei aktywnie włączają się w walkę z rosyjskim najeźdźcą. Od kilku dni tworzą oni z szyn „żelazne jeże”, czyli zapory przeciwczołgowe.
Koleje Ukraińskie pełnią ważną rolę w ewakuacji ludności z terenów objętych działaniami wojennymi w Ukrainie. Działania pracowników nie ograniczają się jednak do funkcji transportowej.

– Jesteśmy organizacją pokojową. Ale kiedy nasz kraj jest atakowany, pomagamy się bronić. Dlatego od kilku dni tworzymy „żelazne jeże” – mówi Ołeksandr Kamyszyn, szef UZ. 

Jak informuje UZ, do dnia dzisiejszego wyprodukowano 831 sztuk zapór, z czego 517 przekazano już na cele obronne. – Zakupiliśmy szyny do remontów i budowy nowych torów. Ale teraz to jeże są potrzebne – wskazuje prezes. W sumie materiału jest na tysiące takich zapór. – Rosyjski czołgu wojskowy, idi na ch*! – kończy Kamyszyn.

Pisaliśmy już o dwóch kolejarzach pracujących w Sumach, którzy przyczynili się do zdobycia rosyjskiego kołowego transportera opancerzonego. Pojmano dwóch członków załogi. Kolej Ukraińska bezpiecznie też wyprowadziła 23 wagony z paliwem z obstrzeliwanej bazy paliw w Wasilkowie pod Kijowem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony