Partnerzy serwisu:

Ukrzaliznycia i Orlen dostarczą paliwa dla gospodarki Ukrainy

Jakub Madrjas 21.07.2022 2,9k

Ukrzaliznycia i Orlen dostarczą paliwa dla gospodarki Ukrainy
Fot. Flickr/Schnitzel_bank
Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy poinformowało o uzgodnieniu długoterminowej umowy Kolei Ukraińskich i PKN Orlen na dostawy oleju napędowego na potrzeby ukraińskiej gospodarki. 
Z powodu agresji rosyjskiej ukraińska gospodarka, ludność i siły zbrojne cierpią na niedobory paliw. Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy zapewnia, że podejmuje działania w celu rozwiązania problemu. Jednym z nich są bezpośrednie umowy na dostawy z największymi producentami paliw. Jak poinformowano 21 lipca, Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia) i polski PKN Orlen uzgodniły długoterminową współpracę w zakresie dostaw oleju napędowego dla potrzeb ukraińskiej gospodarki. 

Jak dodano, strategiczna współpraca stała się możliwa dzięki udanemu pilotażowi dostaw paliwa na Ukrainę wykonanemu w ostatnich miesiącach przez Orlen. – Widzimy, że problem braku paliwa nie może być rozwiązany wyłącznie przez biznes. Wspólnie z premierem Ukrainy, Denysem Szmyhalem i zespołem rządowym postanowiliśmy przyciągnąć na rynek ukraiński duże koncerny naftowe i podpisać z nimi bezpośrednie umowy na dostawy – powiedział minister infrastruktury Ukrainy Oleksandr Kubrakow.

Ukrzaliznycia została wyznaczona jako państwowy importer paliw na potrzeby gospodarki i podpisała już umowy o długoterminowej współpracy z PKN Orlen na dostawy paliw "zarówno systemowe, jak i operacyjne". Ministerstwo ma nadzieję, że wpłynie to na obniżkę cen paliw na stacjach. UZ planują kolejne umowy. 

Jak podano w komunikacie, w maju tego roku Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy i Ministerstwo Infrastruktury Polski uzgodniły anulowanie zezwoleń dla wszystkich przewoźników zajmujących się międzynarodowym transportem paliwa. Do tego trwają prace nad zwiększeniem przepustowości przejść granicznych pomiędzy Polską a Ukrainą i rozwojem terminali logistycznych w pobliżu granic.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony