Partnerzy serwisu:

Ukrzaliznycia chce się otworzyć na inwestorów

mj / RK 08.09.2017 1,3k

Ukrzaliznycia chce się otworzyć na inwestorów
Fot. Ukrzaliznycia
Jewgen Krawcow, pełniący obecnie funkcję prezesa Kolei Ukraińskich, poinformował, że Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Rynku Papierów Wartościowych Ukrainy przyjęła decyzję o zarejestrowaniu emisji akcji Ukrzaliznyci, narodowego przewoźnika kolejowego.
Informację tę ogłosił Jewgen Krawcow, pełniący obowiązki prezesa spółki. – To jest historyczne wydarzenie w naszej firmie. Dziś odbieramy zaświadczenie o emisji akcji Ukrzaliznyci i rozpoczynamy nowy etap reformy firmy – podkreślił. Firma rozpoczęła swoją działalność w formie spółki akcyjnej od 1 grudnia 2015 roku.

Ogłoszenie nie oznacza najprawdopodobniej, że akcje UZ będą podlegały obrotowi. Zgodnie z prawem Ukrainy „o wytycznych tworzenia spółki akcyjnej transportu kolejowego ogólnego przeznaczenia”, 100 procent akcji Ukrzaliznyci jest obecnie własnością państwa.

Jakie znaczenie ma zatem rejestracja UZ? Jak tłumaczy p.o. prezes, chodzi o „opracowanie skutecznego systemu ładu korporacyjnego opartego na otwartości, przejrzystości i rozliczeniach”, który „wprowadzi firmę na rynek i pozwoli na ustanowienie osobistej odpowiedzialności menedżerów w tej branży”. – Wreszcie spółka otworzy drzwi dla zagranicznych inwestorów, co oznacza nowe możliwości modernizacji taboru kolejowego i infrastruktury kolejowej, za sprawą dodatkowych pieniędzy – zapowiedział. Pozytywne zmiany mieliby odczuć pasażerowie a także wszyscy inni klienci kolei.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony