Partnerzy serwisu:

Ukraińskie Koleje chcą kupić 10 szybkich ezt

Michał Szymajda 26.10.2017 91

Ukraińskie Koleje chcą kupić 10 szybkich ezt
Huyndai Rotem na stacji we LwowieFot. PKP Intercity
26 października na posiedzeniu Rady Ministrów zapadła decyzja dotycząca dalszych planów rozwojowych Ukrzaliznyci. Przedsiębiorstwo będzie chciało pozyskać 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych.
Dzięki nim rozwijana ma być siatka szybkich połączeń dalekobieżnych, które obecnie obsługiwane są niemal całkowicie pociągami Huyndai Rotem (jeżdżą one także do Przemyśla z Kijowa i Lwowa). Ukrzalyznycia ma 10 takich 9-wagonowych zespołów trakcyjnych. Obok ezt Rotem w barwach UZ jeździ także jeden EKr 1 Tarpan. Również on może poruszać się z prędkością 160 km/h. UZ poinformowało, że tylko w tym roku pociągi te przewiozły 4 miliony pasażerów (od stycznia do końca września), a łącznie, od 2012 pojechało nimi 15,5 mln osób.

Jak informuje UZ w komunikacie, przedsiębiorstwo ma poszukać możliwości kupna pociągów produkcji ukraińskiej jak i wytwórców spoza Ukrainy. – W tej chwili opracowywane są wymagania techniczne w zakresie dostaw szybkich pociągów – powiedział Jewhen Krawcow, pełniący obowiązki prezesa UZ. Nie wiadomo kiedy ruszy przetarg na pojazdy, dostawy zostały jednak zaplanowane do 2020 roku.

Można spodziewać się, że UZ zechce zamówić pociągi zdolne do jazdy z prędkością maksymalną 160 km/h. Na Ukrainie nie ma bowiem infrastruktury, która pozwalałaby na szybszą jazdę, na razie nie planuje się także jej budowy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony