Partnerzy serwisu:

Ukraińska Kolej ewakuuje Donbas i odbudowuje zniszczony most kolejowy pod Kijowem [film]

Michał Szymajda 19.04.2022 2,7k

Ukraińska Kolej ewakuuje Donbas i odbudowuje zniszczony most kolejowy pod Kijowem [film]
Fot. Ukrzalinycia
Na Ukrainie kontynuowana jest kolejowa ewakuacja z Donbasu, choć to raczej już ostatnie kursy pociągów, którymi można jeszcze uciekać z tej części kraju. Rząd informuje o wielkiej ofensywie wojsk rosyjskich na kierunku wschodnim.
Jeszcze 19 kwietnia Koleje Ukraińskie poinformowały o kursach pociągów ewakuacyjnych, które prowadzone są z Łozowej i Pokrowska. Wobec sytuacji na froncie, ukraińskich kolejarzy należy traktować jak bohaterów. Trwa bowiem ostrzał obu miast. UZ prosi pasażerów o natychmiastową reakcję, w sytuacji gdy na stacji wybrzmi alarm. Nie wiadomo, czy akcja ewakuacyjna będzie ze stacji jeszcze kontynuowana, jednak w ubiegłych tygodniach, pomimo zbrodniczych akcji rosyjskich wojsk rakietowych, udało się ewakuować z Donbasu dziesiątki tysięcy ludzi.
W okolicach Kijowa miały jednak miejsca sytuacje, które sprawiają, że mieszkańcy Ukrainy mogą uwierzyć w to, że kraj wydobywa się wojny, choć do zakończenia działań wojennych jest bardzo daleko. Ukrzaliznycia opublikowała film, na którym widać odbudowę niszczonych linii kolejowych pod stolicą, co więcej, niezwykłym wydarzeniem jest otwarcie nowego przystanku kolejowego Kijowska Rusaniwka na linii obwodowej, stanowiącej podmiejski pierścień komunikacyjny miasta.19 kwietnia odbyła się oficjalna impreza z tej okazji, na którą zaproszono akredytowanych dziennikarzy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony