Partnerzy serwisu:

Ukraińscy partyzanci poważnie uszkodzili rosyjski pociąg pancerny

Michał Szymajda 19.05.2022 6,3k

Ukraińscy partyzanci poważnie uszkodzili rosyjski pociąg pancerny
zdjęcie ilustracyjne
Jak podaje kilka niezależnych źródeł, 18 maja ukraińscy partyzanci podłożyli ładunki wybuchowe pod torami, którymi przejeżdżał jeden z rosyjskich pociągów biorący udział w wojnie przeciwko Ukrainie.
Jak podała agencja informacyjna ukrinform, ładunki zostały podłożone pod torami w pobliżu zakładu paczkowania mięsa w Melitopolu, który jest bramą, także kolejową, na półwysep krymski. Materiał wybuchowy miał eksplodować pod jednym z 10 wagonów pociągu, w którym znajdował się personel. Niepewne informacje dotyczą śmierci dwóch oficerów i kilkunastu innych członków załogi. Pociąg miał zostać poważnie uszkodzony, podobnie jak tory na linii, po której jechał.

Ivan Fedorov, mer miasta znajdujący się obecnie poza nim, powiedział, że do tej pory ukraińska partyzantka na terenach okupowanych w tej części Ukrainy zabiła 100 żołnierzy okupanta I przeprowadziła 20 udanych akcji dywersyjnych.

Cztery pociągi pancerne, które przed wojną znajdowały się Południowym Okręgu Wojskowym, zostały zbudowane w 2000 roku i ponownie przywrócone do sprawności w 2015 roku. Przed lutym 2022 przejechały na teren Krymu, skąd operują obecnie w rejonie Melitopola. Dzięki nim można transportować m.in. haubice MSTA czy systemy rakietowe "Tornado". Są wyposażone w szybkostrzelne działka przeciwlotnicze, które można wykorzystać także do niszczenia lekko opancerzonych celów, czy piechoty. W składzie pociągu jest też wagon z materiałami do naprawy torowiska.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony