Partnerzy serwisu:

Ukraińcy uruchomią kolejowo-rzeczne połączenie z Rumunią

Michał Szymajda 09.03.2022 2,5k

Ukraińcy uruchomią kolejowo-rzeczne połączenie z Rumunią
Pociąg do Izmaiłu pod OdessąFot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Odeski regionalny zarząd Kolei Ukraińskich podjął współpracę w przewoźnikiem, który operuje na Dunaju. Dzięki temu z Odessy będzie się można transportem publicznym dostać do Rumunii.
Koleje Ukraińskie poinformowały 9 marca rano, że wieczorem, o 23:23 z odeskiego dworca głównego odjedzie czterowagonowy pociąg do stacji Izmaił. Tam pojawi się nad ranem. Na pociąg będzie oczekiwał na pasażerów statek ukraińskiej żeglugi dunajskiej, którym uchodźcy będą mogli dotrzeć do miasta Tulcza w delcie rzeki. Z Tulczy pociągi kursują tylko dwa razy dziennie – do Konstancy i Medgidy, ale sporo jest tu operatorów autobusowych.

Koleje Ukraińskie informują, że kolejny ze statków odpływa każdego dnia z 14. Dla uchodźców zarówno pociąg jak i statki są bezpłatne.

W ostatnich dniach Koleje Ukraińskie zwróciły się do swoich obywateli o korzystanie z innych połączeń do krajów UE i odciążenie bardzo obciążonego pasażerami kierunku przemyskiego. Wszystkie przejścia graniczne, także piesze i samochodowe, poza Medyką, są znacznie mniej obciążone ruchem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony