Partnerzy serwisu:

Ukraińcy na Słowacji i w Czechach jeżdżą pociągami bezpłatnie

Michał Szymajda 25.02.2022 3,9k

Ukraińcy na Słowacji i w Czechach jeżdżą pociągami bezpłatnie
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Zarządzeniem Kolei Czeskich i Kolei Słowackich obywatele Ukrainy mogą podróżować pociągami za darmo w dwóch krajach. Ma im to pomóc w ucieczce z terenów ogarniętych wojną.
O tym, że obywatele i obywatelki Ukrainy mogą podróżować pociągami w Czechach bezpłatnie poinformowały 25 lutego Česke drahy. Chodzi o umożliwienie uchodźcom podróży nawet w obliczu kłopotów finansowych. Nie podano daty końcowej obowiązywania tej oferty, stwierdzono, że będzie ona funkcjonować aż do czasu uspokojenia sytuacji na Ukrainie. Dokumentem uprawniającym do podróży będzie ukraiński paszport. Zarządzenie zostało wydane 25 lutego i zostali już o nim poinformowani konduktorzy.

– Udogodnienie ma przede wszystkim pozwolić Ukraińcom dotrzeć do stacji Bohumin, skąd można podróżować do granic i od granic Ukrainy z Polską i Słowacją – powiedział Petr Štáhlavský, rzecznik prasowy Kolei Czeskich.

Także Słowacy zdecydowali się wprowadzić bezpłatny transport we wszystkich pociągach ZSSK. Konduktorzy pociągów zostali poinstruowani, aby umożliwić transport obywatelom Ukrainy, nawet w przypadku, gdy brakuje wolnych miejsc siedzących w pociągach. Słowacy jednak doprowadzili do zamknięcia regionalnej linii między krajami.

O tym, jak działają pociągi w relacji Polska – Ukraina piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony