Partnerzy serwisu:

Ukraina. Złoty wagon prorosyjskiego oligarchy

Łukasz Malinowski 14.03.2022 26,3k

arrow
arrow
Ukraina. Złoty wagon prorosyjskiego oligarchy
fot. slidstvo.info
Ukraina. Złoty wagon prorosyjskiego oligarchy
Ukraina. Złoty wagon prorosyjskiego oligarchy
Ukraina. Złoty wagon prorosyjskiego oligarchy
Ukraina. Złoty wagon prorosyjskiego oligarchy
Ukraińscy dziennikarze pokazali zdjęcia i nagrania z wagonu restauracyjnego Wiktora Medwedczuka znalezionego w jego posiadłości w Puszczy-Wodyci nieopodal Kijowa. Wnętrze zostało wykończone najdroższymi materiałami i ocieka złotem. Oskarżany o współprace z Rosją właściciel uciekł z aresztu domowego.
Wiktor Medwedczuk to nie tylko jeden z najbogatszych ukraińskich oligarchów, ale także bliski znajomy prezydenta Rosji Władimira Putina, który jest ojcem chrzestnym jego córki Dariny. W maju zeszłego roku trafił do aresztu domowego w związku z podejrzeniami o zdradę stanu. Z aresztu zbiegł w kilka dni po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Dziennikarze Slidstvo.Info (oryginalny tekst i zdjęcia: «ЗОЛОТИЙ» ВАГОН МЕДВЕДЧУКА) pokazali m.in. ukryty na terenie jego posiadłości w Puszczy-Wodycy... peron wraz z wagonem restauracyjnym.
Okazało się, że Medwedczuk jest miłośnikiem kolei. Wagon i peron przypominający stylem budowle z końca XIX wieku były ukryte pod siatką maskującą. Już sam fakt wybudowania zadaszonego peronu tylko po to, by postawić przy nim wagon wzbudza zdziwienie, ale to, co można zobaczyć w środku jest dość szokujące.

Wagon został wykończony w wyjątkowo bogaty sposób. Pełen jest drewna, aksamitnych obić, czerwieni i licznych złoceń oraz motywów z herbem Federacji Rosyjskiej. Na suficie udało się nawet zrobić witraż! Główna część wagonu może pomieścić 40 gości, ale znajduje się w nim także łazienka, kuchnia i bogato wyposażony bar.

Z informacji pozyskanych przez ukraińskich dziennikarzy wynika, że nie jest to oryginalny wagon Pullmana, o czym świadczyłoby jego zewnętrzne wykończenie, ale kopia zamówiona przez żonę Medwedczuka jako prezent urodzinowy.

Koleje Ukraińskie (UZ) poinformowały, że są gotowe do znacjonalizowania wagonu oligarchy. Przewoźnik poinformował w mediach społecznościowych, że mógłby on być wykorzystywany do przewozu dzieci i pacjentów tak jak inne salonki wykorzystywane przez UZ. Wagon musi też zostać sprawdzony przez pracowników – nie wiadomo czy nadaje się do eksploatacji.

Wszystkie wiadomości o wojnie w Ukrainie znajdziecie w naszym specjalnym wątku: Wojna Rosja-Ukraina.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony