Partnerzy serwisu:

Ukraina też chce dołączyć do Nowego Jedwabnego Szlaku

Roman Czubiński 08.11.2020 3k

Ukraina też chce dołączyć do Nowego Jedwabnego Szlaku
fot. CTS Liski
Koleje Ukraińskie zamierzają włączyć się w szerszym zakresie w przewozy kontenerowe między Chinami a Unią Europejską. Trwają rozmowy na temat skierowania części pociągów właśnie przez terytorium Ukrainy. Jednym z partnerów w tym zakresie ma być PKP Cargo Connect.
Za negocjacje z ramienia Kolei Ukraińskich odpowiada ich spółka-córka CTS Liski, powołana do zarządzania i rozwijania przewozów kontenerowych i innych usług logistycznych oraz za zagraniczną ekspansję przewoźnika. Dyrektor wykonawczy spółki Edwin Berzinsz informuje, że rozmowy w sprawie podpisania umów długoterminowych z PKP Cargo Connect, BTLC Germany i DHL są zaawansowane. Projekt porozumienia z firmą kurierską oprócz świadczenia usług transportowych przewiduje także udostępnienie części powierzchni magazynowej w terminalach CTS Liski.

Umowa z PKP Cargo Connect umożliwi natomiast łatwiejsze uruchamianie pociągów kontenerowych z Ukrainy do Polski (a dalej – po całej sieci kolejowej Unii Europejskiej) oraz w kierunku odwrotnym. „Ukraina zajmuje strategicznie ważną pozycję na szlakach transportowych między Europą a Azją. Dotychczas ten potencjał prawie nie był jednak wykorzystywany. Jednym z priorytetów kierownictwa Kolei Ukraińskich będzie od tej pory lepsze wykorzystanie szlaków transportowych Ukrainy wraz z partnerami ze Wschodu i Zachodu. Stworzymy korzystny dla wszystkich uczestników system międzynarodowych przewozów kontenerowych – deklaruje szef CTS Liski.

Wolumen ładunków przewiezionych pociągami intermodalnymi przez terytorium Ukrainy ma sięgnąć w tym roku – według planów – miliona ton. Wiele wskazuje na to, że uda się osiągnąć ten cel. Mimo pandemii COVID-19 Koleje Ukraińskie przewiozły w ty roku już ponad 800 tysięcy ton ładunków skonteneryzowanych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony