Partnerzy serwisu:

Ukraina. Rusza pociąg do zwycięstwa

simetra 24.08.2022 1,3k

arrow
arrow
Ukraina. Rusza pociąg do zwycięstwa
fot. Ołeksandr Kamyszyn/ Twitter
Ukraina. Rusza pociąg do zwycięstwa
Ukraina. Rusza pociąg do zwycięstwa
Ukraina. Rusza pociąg do zwycięstwa
Koleje Ukraińskie uruchomiły „Pociąg do zwycięstwa”. To skład złożony z siedmiu wagonów pomalowanych przez ukraińskich artystów. Każdy z nich poświęcony jest jednemu z okupowanych terytoriów oraz Ukraińcom stawiającym opór rosyjskiej agresji.
Jak informuje Ukrzaliznycia pociąg wyruszył w pierwszą trasę z Kijowa 23 sierpnia by dzisiaj (24 sierpnia) czyli w Dzień Niepodległości Ukrainy dotrzeć do Użhorodu. Skład powstał dzięki współpracy UZ i agencji Gres Todorchuk. Na wagonach znajdują się kody QR, które prowadzą do stworzonej na tą okazję strony internetowej – można na niej znaleźć dodatkowe informacje o artystach i ilustracjach przez nich stworzonych oraz samych okupowanych obszarach. Serwis dostępny jest TUTAJ.

– Pociąg do zwycięstwa to podziękowania dla wszystkich odważnych Ukraińców przeciwstawiających się okupantom – mówi Ołeksandr Kamyszyn, prezes Kolei Ukraińskich. Dodaje, że celem projektu jest pokazanie Ukraińcom, którzy znaleźli się pod tymczasową okupacją, że nie zostali zapomniani oraz zapowiada, że pociąg będzie obsługiwał trasy pomiędzy Kijowem i Użhorodem oraz Zaporożem i Lwowem. – Jesteśmy pewni, że któregoś dnia wjedzie on na stacje tych miast, które teraz znajdują się pod tymczasową okupacją – podkreśla Kamyszyn.


24 sierpnia Ukraina obchodzi swoje święto narodowe. Zostało ono ustanowione w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SRR 24 sierpnia 1991 r.

Od początku wojny Koleje Ukraińskie odgrywały kluczową rolę ewakuując uchodźców z terenów walk oraz zapewniając transport ładunków na potrzeby wojsk. Obecnie istotnym elementem ich działań jest zapewnienie alternatywnych dla transportu morskiego dróg eksportu zboża oraz innych ukraińskich produktów. Ostatnio udało się przywrócić do ruchu linię kolejową łączącą Ukrainę z Mołdawią.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony