Partnerzy serwisu:

Ukraina: Przewozy kontenerów szybko rosną

Roman Czubiński 03.02.2019 17

Ukraina: Przewozy kontenerów szybko rosną
Zdjęcie ilustracyjnefot. PKP Cargo
Koleje Ukraińskie wiążą duże nadzieje ze wzrostem popularności przewozu ładunków w kontenerach – informuje portal cfts.org.ua. Najszybciej zwiększa się popyt na przewozy tranzytowe. Przewoźnik planuje związane z tym nowe inwestycje oraz uruchomienie nowych stałych połączeń.
Według danych oficjalnej ukraińskiej agencji Interfax w ubiegłym roku przewieziono koleją w kontenerach o 13% więcej ładunku, niż w 2017 r. (334963 TEU). Skala wzrostu dla różnych kategorii przewozów nie była jednakowa: najbardziej, bo aż o 24%, zwiększyły się przewozy tranzytowe. W eksporcie ruch pociągów kontenerowych uległ zwiększeniu o 17%, a w imporcie – o 8%. Ruch wewnątrz kraju wzrósł o 11%.

29% wszystkich kontenerów przewieziono pociągami kursującymi według stałego rozkładu jazdy. Ukraiński przewoźnik uruchamia osiem takich regularnych połączeń kontenerowych. Jednym z bardziej popularnych w ubiegłym roku okazało się to łączące Kijów z terminalem grupy TIS nad Morzem Czarnym. Liczba kontenerów przewiezionych w tej relacji w ciągu roku przekroczyła 2500.

W ocenie prezesa Kolei Ukraińskich Jewhena Krawcowa możliwości dalszego wzrostu tego segmentu rynku są ogromne. Aby je wykorzystać, przewoźnik zamierza wzbogacić swoją ofertę o nowe usługi dla klientów.

Niezależnie od tego przewoźnik przymierza się do rozpoczęcia obsługi nowych relacji. Ukraiński minister infrastruktury Władimir Omelian ogłosił plany uruchomienia w tym roku regularnych kolejowych połączeń kontenerowych do Berlina i Koszyc. Dla obu relacji stacją końcową po ukraińskiej stronie ma być Mukaczewo, w którym kończy się linia normalnotorowa. Miasto ma stać się ważnym hubem logistycznym, w którym kontenery będą przeładowywane między wagonami o rozstawie kół 1435 i 1524 mm.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony