Partnerzy serwisu:

Ukraina: Pociągi międzynarodowe zgodnie z rozkładem jazdy [aktualizacja]

Witold Urbanowicz 13.03.2020 63

Ukraina: Pociągi międzynarodowe zgodnie z rozkładem jazdy [aktualizacja]
fot. Аимаина хикари, lic. CC0 1.0
Pomimo wcześniejszych informacji o ograniczeniach w ruchu transgranicznym Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia) informują, że ruch pociągów międzynarodowych odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy. W ramach dodatkowych środków ostrożności podróżni mają mierzoną temperaturę. Od rana wstrzymany jest tylko pasażerski ruch kolejowy między Ukrainą a Słowacją. 
Wczoraj pisaliśmy o zamknięciu szeregu przejść granicznych na Ukrainie w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na razie jednak nie ma to wpływu na kursowanie pociągów międzynarodowych – z wyjątkiem łączących Ukrainę i Słowację.

Wg stanu na dzień 12 marca, uruchamianych jest 40 pociągów międzynarodowych, które przekraczają granice z Mołdawią, Rumunią, Węgrami, Słowacją, Polską, Białorusią i Rosją. Do tego dochodzą trzy wagony bezpośrednie w ruchu międzynarodowym. Jak informuje Ukrzaliznycia, pociągi międzynarodowe w relacjach innych niż do i ze Słowacji jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy. Jednocześnie wprowadzone są dodatkowe środki ostrożności. Na trasie pociągów mierzona jest temperatura ciała przy użyciu bezdotykowych termometrów.

Dzisiaj (13 marca) wstrzymany został ruch kolejowy między Słowacją a Ukrainą. Do tego momentu między krajami uruchamiano pociągi nr 960/961 Koszyce – Mukaczewo, 962/963 Koszyce – Mukaczewo, 8860/8863 Czerna nad Cisą – Czop i 8862/8861 Koszyce – Czop należące do Kolei Słowackich, a także wagon kolejowy Kolei Ukraińskich 26/382 Kijów – Koszyce. Pociągi relacji Koszyce – Mukaczewo, Czerna nad Cisą – Czop i Koszyce - Czop pozostały na terytorium Republiki Słowackiej. Pasażerowie pociągu Kijów – Koszyce, odjeżdżającego ze stolicy Ukrainy 12 marca, opuścili pociąg na stacji Czop. Jak informuje Ukrzaliznycia, podróżni nie chcieli wrócić do Kijowa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony