Partnerzy serwisu:

Ukraina. Pierwszy pociąg ponownie dotarł do Chersonia

Jakub Rösler 19.11.2022 2,5k

Ukraina. Pierwszy pociąg ponownie dotarł do Chersonia
fot. TT Jakub Karnowski
Dzisiaj (19.11.2022) do Chersonia dotarł pierwszy pociąg z pasażerami od momentu odbicia miasta przez stronę ukraińską. To kolejne miasto, do którego w krótkim czasie po wyzwoleniu wraca ukraińska kolej. Pociąg był witany przez tłumy na chersońskim dworcu kolejowym.
Ukraińskie pociągi wróciły do Chersonia. Miasto zostało wyzwolone spod rosyjskiej okupacji 11 listopada, a już dziś, 19 listopada, ponownie dotarła tam ukraińska kolej. Pierwszy pociąg z Kijowa do Chersonia opuścił ukraińską stolicę wczoraj (18 listopada) wieczorem i po około 11 godzinach dotarł do miejsca docelowego.

„Pociąg do Zwycięstwa”, który dotarł do Chersonie, jest specjalnie przygotowany do takich uroczystości – na każdym z wagonów widnieje graffiti przygotowane przez najlepszych ukraińskich artystów. Obrazy są inspirowane ukraińskimi regionami, są na nich sceny związane z obroną państwa.

Powrót pociągów do Chersonia zapowiedział wiceminister Infrastruktury Ukrainy podczas ostatniego Kongresu Kolejowego. To miasto jest kolejnym ośrodkiem do którego krótko po wyzwoleniu wracają ukraińskie pociągi. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony