Partnerzy serwisu:

Ukraina: Ostrzelany pociąg ewakuacyjny. Zginął pracownik kolei

Witold Urbanowicz 13.03.2022 3,4k

Ukraina: Ostrzelany pociąg ewakuacyjny. Zginął pracownik kolei
mat. UZ
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Ukrzaliznycia ewakuowała ponad 2 mln mieszkańców. Niestety, służba ta wiąże się też i z poświęceniem. W nocy z 12 na 13 marca ostrzelany został pociąg ewakuacyjny z kolejarzami, który jechał ewakuować mieszkańców obwodu ługańskiego i donieckiego. Zginęła jedna prowadnica (konduktorka).
Jak informuje Ukrzaliznycia, w nocy z 12 na 13 marca pociąg ewakuacyjny, jadący do stacji Łyman po mieszkańców obwodu ługańskiego i donieckiego, znalazł się pod ostrzałem wojsk rosyjskich w pobliżu stacji Brusin. – Przez całą noc, na północ od Doniecka, uderzały rosyjskie samoloty i artyleria. Około godziny 00:00 pociąg ewakuacyjny Kramatorsk-Lwów został uszkodzony w wyniku nalotu – podał Pawło Kyryłenko z władz donieckiego obwodu. Na pokładzie znajdowało się 22 pracowników kolei.

Jedna z prowadnic (konduktorek) zginęła, a kolejna została ranna i przewieziony do szpitala w Słowiańsku.

„To straszliwy cios dla tych, którzy na co dzień ratowali cywilnych Ukraińców i torowali „drogę życia” dla ponad 2 milionów ocalałych mieszkańców. Obecnie Ukrzaliznycia dokłada wszelkich starań, aby ewakuować załogę uszkodzonego pociągu i wszystkich pasażerów, w tym około 100 dzieci, które czekały na ratunek na dworcu Łyman” – zapewniają Koleje Ukraińskie.

Ukrzaliznycia wylicza, że od początku wojny pociągami ewakuowano ponad 2 mln mieszkańców. „Od początku rosyjskiej agresji zbrojnej na zawsze straciliśmy 33 kolegów – dzisiaj pierwszego z nich bezpośrednio w jadącym pociągu” – wskazuje UZ.

Aktualizacja. Ok. 15:30 podano informację, że załoga ostrzelanego pociągu wraz z 2500 pasażerami ze stacji Łyman i okolicznych miast bezpiecznie odjechała w kierunku Lwowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony