Partnerzy serwisu:

Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej

inf. pras. SOK, oprac. ms. 19.05.2022 2,3k

Ujęcie sprawcy kradzieży sieci trakcyjnej
Fot. SOK (zdjęcie ilustracyjne)
16 maja 2022 r., na stacji Bielsko-Biała Zachód funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wyciął 30 metrów drutu jezdnego oraz 90 metrów liny nośnej.
– 16 maja dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał zgłoszenie, że na torach w stacji Bielsko-Biała Zachód przebywają dwie osoby postronne. Skierowany na wskazane miejsce patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizował te osoby w czasie, gdy przygotowywały do zabrania pocięte elementy sieci trakcyjnej –
poinformowało biuro prasowe SOK.

Po podjęciu interwencji jeden ze sprawców kradzieży został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, natomiast drugi mężczyzna zbiegł. Podczas oględzin stwierdzono, że wycięte zostało około 40 metrów bieżących drutu jezdnego oraz 90 metrów bieżących liny nośnej. Po przeszukaniu przyległego terenu funkcjonariusze SOK odnaleźli przygotowane do kradzieży, pocięte na ok. 1,5 metrowe kawałki i powiązane w wiązki elementy sieci trakcyjnej, a także nożyce do cięcia drutu i torbę plastikowych opasek zaciskowych.

Sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia patrolowi z III Komisariatu Policji w Bielsku-Białej, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony