Partnerzy serwisu:

UE zasponsoruje aż 60 tysięcy darmowych biletów na podróż koleją po Europie

Jakub Madrjas 18.02.2021 3,1k

UE zasponsoruje aż 60 tysięcy darmowych biletów na podróż koleją po Europie
Fot. Adam Kilian
Nowe zasady programu DiscoverEU. Unia Europejska zasponsoruje osiemnastolatkom dwa razy więcej bezpłatnych biletów Interrail na podróż koleją po Europie.
W 2018 r. z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego na zlecenie Parlamentu Europejskiego został opracowany specjalny budżet na program bezpłatnych biletów dla młodych ludzi w 2018 roku. Komisja Europejska przeznaczyła wówczas 12 mln euro na 15 000 biletów DiscoverEU. Mogły je wygrać osoby, które w tamtym roku skończyły 18 lat. Ogółem wpłynęło 75 tysięcy aplikacji. Kolejne edycje programu objęły już po 30 tysięcy biletów. Na rozszerzenie programu wpływ mają oczywiście obchody Europejskiego Roku Kolei.

W tym roku, jak informuje portal Euractiv.com, pula biletów wzrośnie aż do 60 tysięcy. Poinformowała o tym komisarz Maria Gabriel. Co więcej, w programie będą mogli wziąć udział młodzi z dwóch roczników – 2002 i 2003. Zgłoszenia mają być przyjmowane w październiku, a podróże będą mogły się odbywać w wybranym okresie 30 dni pomiędzy marcem 2022 a marcem 2023. 

Od 2022 roku, DiscoverEU będzie połączony z programem Erasmus+, umożliwiającym studia za granicą. W programie mają być zachęty do odwiedzania mniej popularnych turystycznie rejonów. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony