Partnerzy serwisu:

Udany debiut pociągów Arrivy w ofercie Multiregion

Paweł Rydzyński 14.03.2016 455

Udany debiut pociągów Arrivy w ofercie Multiregion
13 marca ruszyły pierwsze pociągi Arrivy w ofercie MultiregionFot. Jarosław Bytner
Dużym zainteresowaniem cieszyły się pociągi Arrivy RP, które w niedzielne popołudnie po raz pierwszy połączyły m.in. Olsztyn i Piłę z Gdańskiem. Pociągi te, funkcjonujące w ramach oferty „Multiregion”, będą kursować w piątki i niedziele. Są dedykowane przede wszystkim osobom pracującym bądź studiującym w Trójmieście, a wracającym do domów na weekend.
– Wszystkie pociągi uruchomione w ramach oferty Multiregion kursowały zgodnie z rozkładem jazdy. Zainteresowanie połączeniami w pierwszym dniu kursowania było większe niż przewidywane, najwięcej osób podróżowało z nami w relacjach z Piły i Olsztyna do Gdańska oraz z Gdańska do Torunia – powiedziała Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arrivy RP.

Do pociągu relacji Piła – Chojnice – Tczew – Gdańsk Wrzeszcz najwięcej osób wsiadło w Chojnicach (60), a po ok. 30 wsiadło w Pile i Czersku. W sumie z tego pociągu skorzystały 153 osoby. W pociągu Bydgoszcz – Piła jechało 35 osób, a wieczorem z pociągu Gdańsk Wrzeszcz – Bydgoszcz skorzystało 60 osób. Z pociągu, który pojechał w relacji Toruń – Iława – Olsztyn Gł., skorzystało 40 osób, a później z pociągu Olsztyn – Elbląg – Gdańsk Wrzeszcz 110 osób (najwięcej wsiadło w Olsztynie, Elblągu i Malborku). W powrotnym pociągu Gdańsk Wrzeszcz – Malbork – Toruń Gł. sprzedano 110 biletów. Pasażerowie pierwszych pociągów częstowani byli słodyczami, pracownicy Arrivy rozdawali również ankiety, w których pasażerów pytano o to, czy nowa oferta jest atrakcyjna.

Połączenia bez subwencji

Pociągi międzywojewódzkie Arrivy, obsługiwane składami MR/MRD, są projektem całkowicie komercyjnym. W ramach oferty MultiRegion, uruchamiane będą następujące połączenia:

• W piątki (bądź dni poprzedzające długie weekendy): Toruń – Grudziądz – Malbork – Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Wrzeszcz – Elbląg – Olsztyn Gł., Olsztyn Gł. – Iława – Toruń Gł. oraz Bydgoszcz Gł. – Laskowice Pomorskie – Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Wrzeszcz – Tczew – Chojnice – Piła, Piła – Bydgoszcz Gł.;

• W niedziele (bądź dni kończące długie weekendy): Toruń – Iława – Olsztyn Gł.; Olsztyn Gł. – Elbląg – Gdańsk Wrzeszcz; Gdańsk Wrzeszcz – Malbork – Grudziądz – Toruń Gł. oraz Bydgoszcz Gł. – Piła, Piła – Chojnice – Tczew – Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Wrzeszcz – Laskowice Pomorskie – Bydgoszcz Gł.


Fot. Jarosław Bytner

Pociągi Multiregion pojadą także w wakacje

Pociągi są dedykowane przede wszystkim piątkowym wyjazdom z Trójmiasta i niedzielnym powrotom, jednak biorąc pod uwagę, że zarówno Toruń, jak i Olsztyn również są silnymi ośrodkami studenckimi, zapewne również połączenia pozwalające na weekendowe wyjazdy i powroty do tych miast mogą się cieszyć dużym zainteresowaniem. Bilety w taryfie Multiregion są tańsze niż bilety na pociągi Przewozów Regionalnych; więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Pociągi te, które będą kursować również w wakacje, mogą być również atrakcyjną alternatywą dla dotychczasowej oferty kolejowej jeśli chodzi o wakacyjno-weekendowe wyjazdy na Mazury czy w Bory Tucholskie. Niedzielny pociąg łączący Chojnice z Gdańskiem jest jednym bezpośrednim popołudniowym połączeniem w tym kierunku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony