Partnerzy serwisu:

Tysiące liczników osi UniAC na sieci PKP PLK

inf. prasowa voestalpine SIGNALING Sopot 04.01.2019 3,2k

Tysiące liczników osi UniAC na sieci PKP PLK
fot. voestalpine SIGNALING Sopot
Ponad 2200 punktów liczących opartych na systemach liczenia osi UniAC1 produkcji firmy voestalpine SIGNALING Sopot dostarczono i wbudowano na sieci PKP PLK S.A. w 2018 roku. Zdecydowana większość z blisko 70 okręgów nastawczych została wyposażona w systemy wykonane w podejściu „podłącz i używaj”. Systemy UniAC1 są coraz częściej i chętniej stosowane w trakcie fazowania robót budowlanych, umożliwiając kontrolę niezajętości odcinków i obwodów torowych przed zabudową docelowych urządzeń srk.
voestalpine SIGNALING Sopot dostarcza kompleksowy pakiet usług w zakresie produkowanych urządzeń srk, począwszy od wsparcia w procesie sprzedaży, przygotowania projektów, poprzez produkcję,  nadzór nad zabudową i uruchomieniem na obiekcie, szkolenia i serwis posprzedażny oparty na sieci placówek terenowych na terenie całej Polski. 

Produkcja modułów, montaż systemów oraz testy fabryczne odbywają się w zakładzie produkcyjnym w Trąbkach Wielkich koło Gdańska, zapewniającym wysokie standardy techniczne i jakościowe w trakcie procesu produkcji. Wyprodukowane systemy są dostarczane w uzgodnionym z klientem terminie w miejsce docelowej zabudowy. Podłączenie wyprodukowanych i wcześniej przetestowanych szaf do głowic i przekaźników torowych na obiekcie trwa średnio kilka godzin. 

Firma z Sopotu jako jedna z pierwszych w Polsce otrzymała certyfikat na zgodność z nową normą ISO/TS 22163:2017, stanowiącą zbiór wytycznych do najnowszej wersji międzynarodowego standardu IRIS (ver. 3.0). voestalpine SIGNALING Sopot otrzymało również certyfikat zgodności systemu z wymaganiami normy środowiskowej ISO 14001:2015 oraz standardu OHSAS 18001:2007 dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy.  Dodatkowo począwszy od IV kwartału 2018 roku dostawy systemów liczenia osi UniAC1 w całości spełniają wymagania nowej instrukcji PKP PLK S.A. Ie-120 „Wymagania techniczne dla zapewnienia ochrony przed przepięciami i od wyładowań atmosferycznych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, łączności i dSAT”.

Do grona firm, które zaufały w ubiegłym roku voestalpine SIGNALING Sopot w zakresie systemów liczenia osi należą KOMBUD S.A., Monat, PORR, ATE Zbąszyń, PBIIK, BWP SABEL, Nakar, KZA Kraków, FIMA Polska, ZAIT, Protel, Infrakol, Wadoma, DP System, Rail-Mil Computers, , KZA Katowice,  Trans-Tel, Jaks i Agat. 

Warto wspomnieć, że trwają próby eksploatacyjne kolejnej generacji urządzeń należących do rodziny UniAC zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Voestalpine
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony