Partnerzy serwisu:

Tylko Pesa w przetargu Przewozów Regionalnych na spalinowe zespoły trakcyjne

Martyn Janduła 16.11.2016 472

Tylko Pesa w przetargu Przewozów Regionalnych na spalinowe zespoły trakcyjne
Fot. Przewozy Regionalne
Przewozy Regionalne zakończyły przyjmowanie ofert na dostawę trzech nowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Jedyną ofertę złożyła bydgoska Pesa. Przekracza ona jednak prawie dwukrotnie założony budżet zamawiającego.
W październiku Przewozy Regionalne rozpisały przetarg na dostawę trzech fabrycznie nowych trzyczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych, które mają być przystosowane do poruszania się z prędkością maksymalną nie mniejszą niż 120 km/h. Dostawa pierwszego pojazdu ma nastąpić po 10 miesiącach od dnia podpisania umowy, drugiego w ciągu 11 miesięcy, a ostatniego po 12 miesiącach, jednakże nie później niż do końca 2017 r.

Dwukrotnie więcej od zamawiającego


Otwarcie kopert nastąpiło wprawdzie 15 listopada, ale to dzisiaj przewoźnik poinformował dopiero o wynikach. Do przetargu stanął wyłącznie jeden oferent i była nim bydgoska Pesa. Przewozy Regionalne przygotowały budżet w wysokości 35,06 mln zł brutto, a oferta Pesy przewyższa go prawie dwukrotnie. Producent złożył deklarację, że wykona zamówienie za 65,627 mln zł brutto.

O wyborze wykonawcy zamówienia zadecydują cena (90%) oraz udzielenie zamawiającemu autoryzacji producenta pojazdów (10%). Warto przypomnieć, że pierwszy przetarg na dostawę nowego trzyczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego z opcją rozszerzenia zamówienia do 3 pojazdów Przewozy Regionalne ogłosiły już pod koniec maja. Wówczas w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.

Dwie oferty na elektryczne

Wczoraj zakończył się także przetarg na dostawę krótkich i długich elektrycznych zespołów trakcyjnych. W postępowaniu bierze udział dwóch oferentów – Pesa i Newag. W tym przetargu również oferty znacznie przewyższają budżet przygotowany przez Przewozy Regionalne na ten cel. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony