Partnerzy serwisu:

Newag dostarczy tabor dla rzeszowskiej kolei aglomeracyjnej [aktualizacja]

Jakub Madrjas 16.05.2019 11,9k

Newag dostarczy tabor dla rzeszowskiej kolei aglomeracyjnej [aktualizacja]
Fot. Kuba Sobolewski/Kolejowe Podkarpacie
Tylko Newag złożył ofertę na dostawę taboru do obsługi Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej w województwie podkarpackim. Jego oferta została zaakceptowana przez samorząd.
To drugi przetarg na dostawę taboru, który ma obsłużyć m.in. kolej do lotniska Rzeszów-Jasionka. Poprzednie zamówienie trzeba było odwołać z powodu zbyt wysokich ofert. W nowym przetargu zmianom uległy kryteria zamówienia. Województwo chce kupić osiem trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (część I zamówienia) i dwa dwuczłonowe pociągi spalinowe. W ramach umowy producent obejmie je usługą serwisowo-utrzymaniowo-naprawczą.

Województwo przedłożyło termin składania ofert do 8 kwietnia. Jak się okazało, chętny jest tylko jeden producent – nowosądecki Newag. Oferta w części I opiewa na 158,4 mln zł za dostawy pojazdów przy kosztorysie 163 mln zł brutto. Świadczenie obsługi pojazdów wyceniono na 3,2 zł za pockm, pakiet pozderzeniowy na 699 tys zł, a pakiet do naprawy P3 – na 164,6 tys zł. Symulator jazdy ma kosztować 2,5 mln zł. 

W części II oferta opiewa na 37,392 mln zł brutto za dostawę pojazdów, 3,78 zł/pockm w obsłudze, pakiet pozderzeniowy na 644 tys. zł, a pakiet do P3 - na 185 tys. zł. Zaoferowano minimalne dozwolone okresy gwarancji, na odpowiednio 72 i 60 miesięcy. Kosztorys tej części to 42,55 mln złotych, zatem tym razem zamówienie powinno udać się rozstrzygnąć.

Według deklaracji Newagu, w trójczłonowych pociągach elektrycznych będzie 138 miejsc siedzących, a w spalinowych dwuczłonach – 105 miejsc siedzących. 

Aktualizacja
oferta zaakceptowana

Wczoraj (15.05) na stronie Urzędu Marszałkowskiego pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu obu części przetargu na korzyść Newagu. Ocena oferty zajęła przeszło miesiąc. Wkrótce powinna zatem zostać podpisana umowa na dostawy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony