Partnerzy serwisu:

Tylko część biletów PKP Intercity na nowy rozkład jazdy jest dostępna

Michał Szymajda 19.11.2019 2

Tylko część biletów PKP Intercity na nowy rozkład jazdy jest dostępna
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Na większość pociągów uruchamianych przez PKP Intercity po 13 grudnia i po 15 grudnia (już według nowego rozkładu jazdy) nie kupimy biletów. Operator wyjaśnia, że trwają ostatnie uzgodnienia z PKP PLK dotyczące rozkładu.
Ci, którzy chcieliby kupić bilety z większym, 4-tygodniowym wyprzedzeniem, nie mają na to szans. Sprzedaż biletów na pociągi uruchamiane po 13 grudnia jest całkowicie zablokowana z wyjątkiem kilkudziesięciu pociągów IC, gdzie bilety są dostępne od 17 do 19 grudnia, ale nie od 13 do 16. To bardzo utrudnia planowanie podróży w okresie przedświątecznym. Nieoficjalnie wiemy, że w rozkładzie konieczne są korekty tam, gdzie PKP PLK nie zdąży wykonać zaplanowanych prac na infrastrukturze. Czekamy na odpowiedzi na nasze pytania skierowane do zarządcy w tej sprawie.

Członek zarządu PKP Intercity Jarosław Oniszczuk, pytany przez „Rynek Kolejowy” o moment, w którym bilety będą dostępne podczas Kongresu Kolejowego, stwierdził już, że PKP Intercity ma świadomość kształtu rozkładu jazdy przygotowanego przez PKP PLK. – Mam nadzieję, że zgodnie z przepisami, czyli 21 dni przed wdrożeniem rozkładu jazdy bilety na połączenia będą dostępne zarówno w kasach, jak i za pośrednictwem internetu – powiedział.

– W tej chwili trwają końcowe prace. Zmiany wprowadzane są we współpracy z zarządcą infrastruktury, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Informacje o dostępności sprzedaży biletów na poszczególne pociągi są aktualizowane w komunikacie na stronie internetowej PKP Intercity – poinformowało nas biuro prasowe przewoźnika.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony