Partnerzy serwisu:

Kobiety to tylko 20% pracowników branży transportowej i infrastrukturalnej. Czy można to zmienić?

Aleksandra Dmochowska 24.02.2016 145

Kobiety to tylko 20% pracowników branży transportowej i infrastrukturalnej. Czy można to zmienić?
Kobiety zdecydowanie rzadziej niż mężczyźni zajmują wysokie stanowiska w wielu firmach, i branża transportowa czy infrastrukturalna nie jest tu wyjątkiem. Czy można to jednak zmienić? Przecież w sferze zawodowej nie dzielimy się według płci, lecz według umiejętności i talentów. Te kompetencje w takim samym stopniu charakteryzują mężczyzn, jak i kobiety. Ważne jest, by istniejący potencjał w pełni wykorzystać, także w branży infrastrukturalnej. Dlatego też już 17 maja w Warszawie odbędzie się Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie, które poprzez prezentację kobiet pełniących funkcje kierownicze, pokaże ich potencjał zawodowy i zachęci do zainteresowania się pracą w tych branżach.
– Pomysł na Forum pojawił się, jako efekt moich obserwacji i doświadczeń zawodowych. Liczne spotkania, w których na co dzień uczestniczę, uświadomiły mi, że w środowisku istnieje potrzeba wsparcia i wymiany doświadczeń szczególnie wśród kobiet – powiedziała pomysłodawczyni Forum i przewodnicząca Rady Programowej, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w ZDG TOR, Ewelina Sosnowska.

Forum jest kierowane do osób, które są na początku swojej drogi zawodowej lub rozważają pracę w branżach infrastrukturalnej i transportowej; do studentek i studentów kierunków technicznych, a także do wszystkich pracowników, którzy są zatrudnieni w takich firmach i chcieliby awansować lub zmienić stanowisko. Dlatego też uczestnictwo w Forum jest bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, będą obowiązywały akredytacje. Patronat nad wydarzeniem objęły już m.in.: Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

W programie spotkania znajdą się dyskusje prowadzone przez znane dziennikarki i managerki: Beatę Tadlę, Dagmarę Kowalską i Renatę Wozbę na temat m.in. wyboru ścieżek zawodowych i czynników, które na ten wybór wpływają; możliwości i szans kobiet na pełnienie wysokich funkcji w kluczowych instytucjach, a także solidarności kobiet – czy istnieje, czy trzeba ją wspierać i jak działa. Przedstawione będą również drogi zawodowe kobiet, które już przetarły szlak i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Na koniec przewidziano też certyfikowane sesje praktyczne z wykwalifikowanymi trenerami.

- Każda inicjatywa, która integruje społeczność, jest niesłychanie istotna, bo ważne jest, byśmy się między sobą komunikowały, wymieniały doświadczenia i dzieliły się wiedzą. We współpracy tkwi siła i skuteczność w działaniu – zaznaczyła dr Elwira Gross-Gołacka, Ministerstwo Energii, członkini Rady Programowej. - Nie dzieliłabym świata na kobiecy i męski, lecz po prostu wykorzystywała potencjał wszystkich dostępnych talentów i możliwości na rynku. Kobiety stanowią ponad połowę populacji. Warto angażować także tę część talentów i możliwości w działania na rzecz rozwoju, czy to rynku infrastruktury, czy innych, też "trudniejszych" branż – dodała.

W ubiegłym tygodniu, w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Programowej, która czuwa nad poziomem merytorycznym Forum i koordynuje jego organizację. W Radzie Programowej jest 26 pań, wśród których są prezeski zarządów dużych firm, wykładowczynie wyższych uczelni technicznych, a także szefowe działów marketingu i PR różnych przedsiębiorstw oraz przedstawicielki administracji centralnej.

Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2016 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT), przy ul. Filtrowej 1A w Warszawie. Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://www.tor-konferencje.pl//wydarzenia/forum-kobiet-w-infrastrukturze-i-transporcie-257.html
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony