Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie zachęcają do przesiadki na pociąg na trasie Tychy – Katowice

inf. pras 09.07.2020 1,7k

Koleje Śląskie zachęcają do przesiadki na pociąg na trasie Tychy – Katowice
Fot. Koleje Śląskie
Dłuższe pociągi jeżdżą na trasie Tychy – Katowice, Katowice – Tychy. W ten sposób Koleje Śląskie reagują na utrudnienia drogowe na trasie DK86 w Katowicach i zachęcają do zmiany środka lokomocji z samochodu na pociąg.
Droga DK 86 zamknięta do odwołania po tym jak pod jednym z wiaduktów osunęła się ziemia. To oznacza korki i dłuższy czas przejazdu. Koleje Śląskie postanowiły w godzinach największego szczytu wydłużyć składy na tej trasie. To ponad 100 pociągów w dni robocze - podał przewoźnik.

Czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich między Tychami a Katowicami to 17 minut. Jadąc samochodem potrzebujemy ponad 30 minut. Jednorazowy bilet kosztuje tylko 4,50. Bilet miesięczny to koszt 120 zł (nie licząc licznych ulg dla: studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dzieci i młodzieży, seniorów itp.). Za tę samą trasę jadąc samochodem jednorazowo musimy zapłacić ponad 15 złotych. Z Kolejami Śląskimi oszczędzamy czas i pieniądze – pisze przewoźnik.

Wydłużone składy będą jeździć do odwołania. Na bieżąco są też monitorowane potoki pasażerów i dostępność miejsc – zapewniają KŚ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony