Partnerzy serwisu:

Luksusowy pociąg RŻD z Moskwy do Władywostoku. Najtańsze bilety za... 65 tys. zł

Przemysław Farsewicz 02.05.2021 14k

Luksusowy pociąg RŻD z Moskwy do Władywostoku. Najtańsze bilety za... 65 tys. zł
Zdjęcie ilustracyjneFot. Toprail
Koleje Rosyjskie w wakacje uruchomią dla turystów pociąg Moskwa – Władywostok. Podczas miesięcznej podróży turyści będą mogli skorzystać z wycieczek z przewodnikiem i degustacji. Ma być luksusowo. Ceny za bilet na przejazd rozpoczynać się będą już od 1,3 mln rubli, czyli ok. 65 tys. zł! Najdroższy ma kosztować 2,9 mln rubli.
Pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty 1 lipca 2021 r. Tego dnia ma wystartować turystyczny pociąg na trasie Moskwa – Władywostok i z powrotem. Podróż potrwa 26 dni i 25 nocy. W trakcie całej trasy turyści będą mogli skorzystać z wycieczek z przewodnikiem i degustacji. W każdym mieście goście zostaną zapoznani z lokalnymi atrakcjami i kuchnią. Uczestnicy wycieczki będą mogli zwiedzić jezioro Bajkał, odwiedzić Iwołgiński Dacan, zwizytować kosmodrom Wostocznyj, zwiedzić gorące źródła mineralne oraz wiele innych miejsc.

Długość trasy w jedną stronę wynosi ok. 10 tys. km. Podróż rozpoczyna się w Moskwie i przebiega dalej przez: Kungur – Tobolsk – Omsk – Nowosybirsk – Krasnojarsk – rezerwat przyrody Stolby – Irkuck – kolej Circum-Bajkał – Jezioro Bajkał – Ułan-Ude – kosmodrom Wostocznyj – Birobidżan – Chabarowsk – Władywostok (2 dni) – Chabarowsk – Birobidżan – Wostocznyj – Tynda – Larba – Nowa Czara – Kuanda – Taksimo – Tunel Siewieromujski (Tunel Północnomujski) – Kyukhelb – Angoya – Siewierobajkalsk (2 dni) – Jezioro Bajkał (2 dni) – Kunerma – Niya – Zawezdnaja – Bracki – Tomsk – Bolszere – Jekaterynburg – Sarapul – Buranowo – Iżewsk – Murom. Pociąg kończy bieg ponownie w Moskwie.

Koszt biletów na pociąg uzależniony jest od wybranej kategorii przedziału. Najtańszy w klasie Lux Grand zaczyna się od 1 miliona 350 tysięcy rubli, czyli ponad 65 tys. zł. Kolejna klasa to VIP Gold Lux (od 1 570 000 rubli, 80 tys. zł), prezydencki Lux Imperial (od 2 890 000 rubli, 148 tys. zł), zaś ostatnią i najdroższą jest kategoria prezydencki Lux Imperial Plus (od 2 930 000 rubli, 149 tys. zł).

Dla przykładu, podróż pociągiem „Rosja” nr 1/2 na tej najdłuższej trasie kolejowej na świecie trwa obecnie 6 dni, a ceny za przejazd w przedsprzedaży wahają się od ok. 10 843 rubli (ok. 600 zł) w trzeciej klasie (tzw. plackarta) do 17 963 rubli (ok. 950 zł) w wyższej klasie. Należy pamiętać, że taryfa sprzedaży jest dynamiczna. Rosyjskie media porównują ofertę także z lotami z Moskwy do Władywostoku. Bezpośredni lot kosztuje od 14 300 rubli, czyli 730 zł (tzw. loty dotowane) i 16 250 rubli, czyli 830 zł w klasie ekonomicznej. Klasa biznesowa kosztuje od 98 tysięcy rubli (ok. 5 tys. zł).

Jak zachwala przewoźnik, w cenie biletu podróżny otrzymuje przejazd pociągiem na trasie oraz nocleg w kabinie wybranej przez siebie kategorii. Bilet obejmuje program wycieczek oraz wejściówki do atrakcji turystycznych. W cenie są także posiłki, zakwaterowanie we Władywostoku na jedną noc, napoje dostarczane do luksusowych wagonów oraz napoje w systemie „all inclusive” w wagonie restauracyjnym.

RŻD uczula również, że możliwe są opóźnienia na trasie, co będzie skutkowało skróceniem czasu przeznaczonego na zwiedzanie zaplanowanych punktów. – W takich sytuacjach program wycieczki będzie realizowany w miarę możliwości, ale może zostać skrócony. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za takie zmiany – podaje RŻD Tour.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony